دیدار هیئت رئیسه سازمان مازندران با مهندسین دفتر نمایندگی قائمشهر برگزار شد

دیدار هیئت رئیسه سازمان مازندران با مهندسین دفتر نمایندگی قائمشهر برگزار شد


مهندس نجفی سرپرست دفتر نمایندگی قائمشهر ضمن تشکر از حضور هیات رییسه سازمان در محل دفتر نمایندگی قائمشهر، ساخت دفتری در شان مهندسین عضو را مهمترین خواسته مهندسین این شهر دانست.
مهندس یزدی نژاد رییس سازمان، در ابتدای جلسه ضمن تشکر از حضور مهندسین در این نشست هم اندیشی، برگزاری این نشست‌ها را جهت بررسی مسایل و مشکلات مهندسین بسیار راهگشا دانست.
وی در پاسخ به درخواست سرپرست دفتر نمایندگی قائمشهر از مراحل نهایی طراحی دفتر نمایندگی قائشمهر خبر داد و گفت: مهندس خدادی مسولیت پیگیری امور را بر عهده دارند و امیدوارم تا قبل از پایان سال مراحل اجرایی آغاز گردد.
یزدی نژاد، با اشاره به قیمت شکنی برخی مجریان در این شهر، خواستار نقش آفرینی بیشتر انجمن با هماهنگی سرپرست دفتر نمایندگی و ارائه راهکار‌هایی در راستای واقعی شدن خدمات مجریان شد.
خانم دکتر محمودی نائب رییس اول سازمان نظام مهندسی ضمن ابراز خشنودی از برگزاری ۱۹ نشست هم اندیشی با مهندسین استان، موضوع آموزش اجباری و مکمل را یکی از دغدغه‌های هیات مدیره دانست و گفت: کلاس‌های مجازی بصورت هفته‌ای هم اکنون در حال برگزاری است و همکاری آموزشی مناسبی نیز با کانون‌های مهندسین استان از ابتدای این هیات مدیره شکل گرفته است.
مهندس سفیدگر عضو هیات مدیره سازمان نیز در پاسخ به پرسشی بابت دریافت وجوه غیرمتعارف توسط مهندسین گفت: ممکن است برخی مهندسین اخلاق حرفه‌ای را رعایت نکنند، اما اکثر مهندسین فعالیت حرفه‌ای مثبت داشته و عملکرد مهندسین استان نیز قابل دفاع است.
مهندس احتشامی نایب رییس دوم سازمان با اشاره به استاندارد نبودن بسیاری از مصالح ساختمانی، از مهندسین ناظر خواست در استفاده از مصالح ساختمانی حساسیت به خرج داده و در صورت استفاده از مصالح غیر استاندارد تذکرات لازم را به مالکین و مراجع صدور پروانه ابلاغ نموده و سازمان نیز حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد.
مهندس خدادی نیز در این نشست به وظایف ناظر هماهنگ کننده اشاره نمود و گفت مهندسینی که باید بعنوان ناظر هماهنگ کننده منتخب می‌شوند باید به وظایف خود آگاه باشند.
خانم دکتر ابراهیم زاده دبیر هیات مدیره سازمان نیز تخفیف‌های مهندسین را یکی از آفت‌های خدمات مهندسی دانست و خواستار یکدل شدن مهندسین با حمایت انجمن‌های صنفی جهت به حداقل رساندن تخفیف‌های خدمات مهندسی شد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران یک انجمن در شهر ساری می باشد

   نظرات