http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه فناوری و تکنولوژی صنعتی سازی ساختمان

صنعتی سازی ساختمان

http://www.bananews.irبنانیوز (www.BanaNews.ir) به عنوان مرجع خبری صنعت ساختمان کشور (عمران، معماری و شهرسازی) در این بخش به ارائه آخرین اخبار مرتبط  با صنعتی سازی ساختمان، مراحل صنعتی ساخت،روش‌هاي نوين صنعتي سازي مسكن، سيستم‌ها و فرآيند صنعتي سازي ساختمان،معرفی کارخانه های تولید قطعات و اجزاي ساختمان، آزمایش قطعات صنعتی ساز ساختمان، مزایای صنعتی سازی ساختمان نسبت به ساخت سنتی مسکن ، بازار صنعتي‌سازي مسكن، کیفیت قطعات پیش ساخته مسکن در ایران و ... می پردازد.

ضرورت صنعتی‌سازی در بخش ساختمان

http://www.bananews.ir/عضو هیات مدیره اتاق تعاون ایران نگاه ویژه به تولید را از اصلی‌ترین راه نجات اقتصاد در شرایطی دانست که رکود در اقتصاد ایران حاکم شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ سیدمحمد کریمی امروز در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از طریق ارتقای بنیه تولیدی کشور می‌توانیم از رکود خارج شویم و دولت با اتخاذ سیاست‌های پولی، ارزی و تجاری مناسب شرایط برای تحرک بیشتر فعالان اقتصادی را فراهم کند.

وی ادامه داد: بررسی‌ها و آسیب‌شناسی صورت گرفته در زمینه رکود اقتصادی منجر به این شد که بخشی از رکود اقتصادی متعلق به بخش ساختمان است و برای خروج این بخش از رکود باید فرصت‌های شغلی را در بازه زمانی مناسب ایجاد کرد.

عضو هیات مدیره اتاق تعاون ایران گفت: اتاق تعاون ایران به عنوان مجری برگزاری این دوره از نمایشگاه صنعت ساختمان در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت ساختمان، مقاوم‌سازی و سبک‌سازی در این صنعت و توسعه انبوه سازی با بهره‌گیری از توان مشارکت‌کنندگان در نمایشگاه و به منظور افزایش تولیدات داخلی، ارتقای بهره‌وری، نظارت و مدیریت، کنترل واردات و افزایش صادرات گام برداشته است.

کریمی با تاکید بر ضرورت صنعت‌سازی در بخش ساختمان، افزود: رونق این بخش از اقتصاد کشور در ایجاد فرصت‌های شغلی متعدد موثر است.

وی گفت: رشد نمایشگاه امسال به لحاظ حضور شرکت‌های خارجی قابل توجه بوده و تفاوت نمایشگاه امسال در مقایسه با سال گذشته در ارائه برخی نوآوری‌ها نظیر عایق‌های نوین، فناوری‌های جدید نانو، مصالح پایه‌ برای ایجاد ساختمان سبز و روش‌های نوین مقابله با زلزله بوده است.

به گفته عضو هیات مدیره اتاق تعاون ایران، در نمایشگاه امسال ۱۱۰۰ شرکت و کارخانه تولید مصالح ساختمانی شامل ۱۸۶ شرکت ایرانی، ۳۲۸ شرکت خارجی و ۴۲ نمایندگی خارجی حضور دارند.

 

ایسنا

باغ عمودی بی‌نیاز از هر گونه انرژی

http://www.bananews.ir/طراحان، باغی عمودی طراحی کرده‌اند که بدون نیاز به هر گونه انرژی سبز، فقط به آب باران نیاز دارد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، باغ‌های عمودی، زیبا و جذاب به نظر می‌رسند، اما یا باید خودکار باشند، یا بطور مداوم نگهداری شوند. اکنون طراحان شرکت فضای سبز شهری Treebox باغی عمودی را طراحی کرده‌اند که اینگونه نیست و نیاز به هیچ نوع انرژی ندارد.

تنها نیاز این باغ، آب باران است که برای آبیاری کاربرد دارد. این باغ عمودی در یکی از خیابان‌های شهر لندن رونمایی شده است. مخازن جمع‌آوری آب باران نیز در پشت فضای سبز قرار دارد.

در این باغ از آبیاری تحت فشار استفاده می‌شود و طناب‌هایی برای آبیاری این گیاهان مورد نیاز است که به صورت مویرگی آنها را آبیاری می‌کند.

آبیاری گیاهان در این سیستم کنترل شده است و از آبیاری بیش از نیاز گیاهان جلوگیری می‌شود و به گونه‌ای است که در زمان بارش، میزان آبیاری کاهش می‌یابد و از ظرفیت مخزن آب برای شش هفته می‌توان استفاده کرد.

آرماندو ریش، مدیرعامل شرکت Treebox اظهار کرد: این نوآوری در مناطقی که سرویس‌دهی غیرممکن است استفاده می‌شود.

گیاهان موجود در باغ باران، همیشه سبز و بیشتر از سرخس و نوعی چمن هستند.

نمونه اولیه این باغ در سال 2013 اجرایی شد که طول آن به 30 متر و حدود سه برابر اندازه اولیه رسیده است.

 

ایسنا

صنعتی‌‌سازی در قالب مبحث 11 وارد بخش تک‌سازی مسکن می‌شود

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از گسترش صنعتی‌سازی در ساخت و سازهای انفرادی خبر داد و گفت: این پروژه در قالب مبحث 11 وارد حوزه مسکن می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irشکرچی‌زاده با اشاره به اینکه بخش صنعتی‌سازی طرح جامع مسکن به مرکز تحقیقات راه، ‌مسکن و شهرسازی واگذار گردیده است گفت: برای افزایش میزان صنعتی‌سازی در حوزه مسکن بخش‌های مختلف از جمله غیردولتی، دانشگاهی استفاده کرده و نشست‌های بسیار و مطالعات گسترده‌ای را در این حوزه انجام داده‌ایم.

وی در ادامه افزود: سعی داریم در طرح جامع مسکن صنعتی‌‌سازی را در تمامی ابعاد حوزه مسکن محقق سازیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه صنعتی‌سازی در حال حاضر تنها مربوط به بخش انبوه‌سازی است گفت: سعی داریم صنعتی‌سازی را به ساخت و سازهای انفرادی و تک‌سازی نیز گسترش دهیم و در این خصوص راهکارهای مختلفی را بررسی کرده‌ایم.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه صنعتی‌سازی در قالب مبحث 11 در دستور کار قرار گرفته است گفت: موضوعات این مبحث در حال انجام است و امسال به نتایج خوبی در بخش اجرا خواهیم رسید.

 

ایسنا

 

گزارشی از برپایی نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان

http://www.bananews.ir/ششمین نمایشگاه صنعتی سازی ساختمان و همایش تخصصی تجهیزات و فناوری نوین صنعتی سازی ساختمان با حضور بیش از 170 شرکت در مصلای بزرگ امام (ره) آغاز بکار کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،ارائه جدیدترین فن‌آوری‌ها، آشنایی با مباحث فنی و اجرایی صنعتی سازی ساختمان و ایجاد بازار مناسب برای عرضه تولیدات صنعت ساختمان از مهم ترین اهداف بر پایی نمایشگاه عنوان شده است.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه فریبرز واحدی، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه ساخت و ساز غیر مجاز در کلان شهر تهران انسانها را آزار می دهد گفت: متاسفانه ساختمانهای مسکونی در شهرها بی‌کیفیت شده‌اند و از این حیث جای نگرانی وجود دارد. باید با کمک و همت مسئولان جلوی تراکم‌های غیر مجاز را بگیریم و کیفیت زندگی را در شهر تهران افزایش دهیم.

افزایش ساخت و ساز مسکن تنها با صنعتی سازی امکان‌پذیر است

http://www.bananews.ir/دبیر ششمین نمایشگاه صنعتی سازی ساختمان گفت: افزایش تولید مسکن تنها با صنعتی سازی و خروج از سنتی سازی مسکن امکان پذیر است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، ششمین نمایشگاه صنعتی سازی ساختمان همزمان با ششمین همایش تخصصی تجهیزات و فناوریهای نوین صنعتی سازی ساختمان امروز با حضور مسئولان عالی بخش ساختمان برگزار گردید.

بر اساس این گزارش بیش از 150 شرکت از امروز تا 6 آبان ماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) حضور دارند.