http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه فناوری و تکنولوژی نمایشگاههای صنعت ساختمان

نمایشگاه های صنعت ساختمان

http://www.bananews.irآخرین اخبار از برگزاری، زمان بندی و نحوه ثبت نام در نمایشگاه های صنعت ساختمان، معماری و شهرسازی، نمایشگاه مصالح ساختمانی، سرامیک،عایق،فناوری های نوین در ساختمان،نمایشگاه های مبلمان و دکوراسیون داخلی،نمایشگاه های ماشین آلات ساختمانی ، نمایشگاه حمل ونقل و ... در این بخش در دسترس مهندسان و فعالان عرصه ساخت و ساز قرار می گیرد.

تهران میزبان چهارمین نمایشگاه بین‌المللی املاک و مستغلات

http://www.bananews.irچهارمین نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات درمحل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبه نقل از ایسنا مهشید منفرد - مدیر اجرایی نمایشگاه - مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه را ایجاد رونق و خروج از رکود در بازار ملک وجذب و هدایت سرمایه های داخلی و خارجی جهت ورود به این صنعت به منظور ایجاد رونق و توسعه بازار مسکن عنوان کرد و گفت: تبیین اهمیت موضوع مسکن و جایگاه نخست آن در رشد، رکود یا توسعه اقتصادی کشور، معرفی پهنه وسیع جذب سرمایه و فرصت های سرمایه گذاری در پروژه های مسکن و مستغلات در داخل کشور، معرفی توانمندی انبوه سازان و شرکت های بزرگ فعال در صنعت ساختمان، کمک به شفاف سازی گردش کار و عملکردهای مورد استفاده در بازار ساخت و ساز، ایجاد توازن و پایداری در قیمت ها و کمک به کنترل نرخ املاک و مستغلات کشور، معرفی روش های صنعتی سازی و توانمندی آن در ارتقاء کیفیت، افزایش سرعت و کاهش هزینه تمام شده، ایجاد فضا و بستر مناسب جهت حضور شرکت های دانش بنیان به منظور بهره گیری بیشتر از علوم و فنون روز و ارتقاء روش های علمی مورد استفاده در صنعت ساختمان، معرفی ابزار و روش های نوین فروش در بخش املاک و مستغلات و...اولویت های اصلی برپایی نمایشگاه امسال است.

وی با اشاره به حضور خارجی ها در نمایشگاه امسال گفت: این نمایشگاه ازجمله نمایشگاه‌های پررونقی است که سالانه میلیون‌ها نفر را به سوی خود فرا می‌خواند و امسال هم نمایندگانی از کشور های قبرس، یونان، فرانسه، ایتالیا، عمان، ترکیه، دبی، گرجستان و قزاقستان نیز مشارکت فعال خواهند داشت و آخرین توانمندی خود را در معرض نمایش قرار خواهند داد؛ به طوری‌که ۱۰۷ شرکت داخلی و ۲۳ شرکت خارجی در آن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

این نمایشگاه از ۸ تا ۱۱ اسفند ماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

حضور کشورهای اروپایی در چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان خراسان رضوی

http://www.bananews.ir/مسئول دبیرخانه چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان از برگزاری این همایش در سطح بین‌المللی با حضور کشورهای آلمان، روسیه، اسپانیا، سوئد، کره جنوبی، فنلاند، مجارستان و ارمنستان خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محمدرضا مهردوست با اعلام این خبر افزود: چهارمین دوره همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن‌ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به تأکیدات مقام عالی وزارت راه و شهرسازی دکتر آخوندی و قطع‌نامه سومین دوره همایش، با نظر به استقبال خوب مهندسان، متخصصان، دانشگاهیان و عموم علاقه‌مندان از دوره‌های قبلی همایش و همچنین ابراز تمایل بخش زیادی از شرکت‌های داخلی و خارجی برای حضور در همایش و نمایشگاه جانبی، با هماهنگی‌های صورت گرفته با مراجع ذی‌ربط و اخذ مجوزهای لازم، این دوره از همایش در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود.

مسئول دبیرخانه چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان با اشاره به اهمیت اعتبار این همایش برای صنعت ساختمان و جامعه مهندسی کشور، اظهار کرد: در این دوره میهمانانی از کشورهای کره جنوبی، روسیه، ارمنستان، سوئد، فنلاند، مجارستان، اسپانیا و آلمان جهت حضور در نمایشگاه جانبی و کارگاه‌های آموزشی حضور خواهند داشت.

وی اعلام کرد: این همایش در نوع خود یکی از معدود رویدادهای تخصصی مهندسی ساختمان در کشور است که به مقوله توسعه پایدار و فن‌آوری‌های نوین ساختمانی در این حوزه می‌پردازد و تمامی شرکت‌هایی که در این بخش محصولات و خروجی‌هایی دارند، می‌توانند به معرض دید عموم بگذارند.

مهردوست اظهار امیدواری کرد: امید است با برگزاری این همایش در سطح بین‌المللی هم راهی برای آگاهی از آخرین دستاوردهای صنعت ساختمان باز شود و هم متخصصان و شرکت‌های داخلی بتوانند با تبادل‌نظر و ارتباط با سایر شرکت‌های خارجی، از این محصولات و دستاوردهای بهره‌برداری کافی داشته باشند.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق

http://www.bananews.ir/شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق با حضور وزیر نیرو و فعالان صنعت برق کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ این نمایشگاه با حضور 350 شرکت داخلی و 295 شرکت خارجی برگزار شد که مهم‌ترین هدف این نمایشگاه ارائه‌ی آخرین دستاوردهای علمی پژوهشی در حوزه مهندسی برق و برقراری ارتباط با شرکت‌های خارجی عنوان شده است.

شانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران از امروز شانزدهم آبان‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز و به مدت چهار روز ادامه دارد که شرکت‌های داخلی و خارجی آخرین دستاوردهای خود را در زمینه تجهیزات برق، سیم، کابل، تابلوی برق و غیره عرضه می‌کنند.

 

ایسنا

عرضه نوآوری‌ها و فناوری‌های جدید در شانزدهمین نمایشگاه ساختمان

http://www.bananews.ir/شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان با حضور ۸۰۰ شرکت داخلی و خارجی و ۲۳ کشور برگزار می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ سید محمد کریمی – مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران – در یک نشست خبری با تشریح روند برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: در راستای برنامه ششم توسعه به دنبال تحریک صنعت ساختمان هستیم. در هر کشوری براساس قانون، سیاست‌های راهبردی تبیین و ابلاغ می‌شود که براساس آن دولت، مجلس و قوه قضاییه باید در جهت خدمت به مردم آن را اجرایی کنند.

وی افزود: یکی از این سیاست‌ها اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و اتاق تعاون به عنوان یک تشکل غیردولتی به یاری دولتمردان شتافته و در راستای تحقق شعار اقدام و عمل مصمم است این نمایشگاه را به عنوان مجری برگزارکننده به منظور خروج از رکود صنعت ساختمان برگزار کند.

مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران ادامه داد: این نمایشگاه از بین ۷۴ نمایشگاهی که در کشور برگزار می‌شود، بزرگ‌ترین نمایشگاه است که از مرحله‌ ثبت نام تا جانمایی و باقی امور با همکاری سازمان توسعه تجارت، وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و امور نمایشگاهی نمایشگاه بین‌المللی تهران به اجرا در می‌آید.

کریمی بیان کرد: مراسم افتتاحیه نمایشگاه در روز شنبه ۲۲ مردادماه با حضور ۳۰۰ شرکت خارجی که ۶۵۰۰ مترمربع از فضای نمایشگاه را در اختیار گرفته‌اند، برگزار می‌شود.

وی گفت:‌ از ۵۰ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی که در اختیار صنعت ساختمان است ۶۵۰۰ مترمربع به شرکت‌های خارجی اختصاص داده شده و مابقی در اختیار شرکت‌های داخلی است.

مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران اضافه کرد: در مجموع بیش از ۸۰۰ شرکت و کارخانه تولید مصالح ساختمانی در این نمایشگاه حضور دارند که غرفه‌های آنها در حال احداث است.

کریمی با اشاره به رشد نمایشگاه امسال در بحث حضور شرکت‌های خارجی از جمله تفاوت‌های شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در مقایسه با نمایشگاه سال قبل را ارائه‌ی برخی نوآوری‌ها از جمله عایق‌های نوین با تکیه بر فناوری‌های نانوی جدید، مصالح پایه برای ایجاد ساختمان سبز برای صرفه‌جویی در انرژی و روش‌های نوین مقابله با زلزله عنوان کرد.

وی از برگزاری سه همایش تخصصی با عنوان اقتصاد مقاومتی در صنعت ساختمان، توسعه و انبوه‌سازی با رویکرد مقاوم‌سازی و سبک‌سازی و معرفی ۳۰ کارآفرین نمونه این صنعت در حاشیه برگزاری این نمایشگاه خبر داد.

به گفته عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران ۲۴ گروه کالایی و بیش از ۱۰۰ رشته و صنف در این نمایشگاه فعالیت دارند و یکی از اقدامات جدیدی که در این نمایشگاه پیش‌بینی شده طراحی اپلیکیشن موبایل برای سهولت از بازدید از نمایشگاه است که براساس بازدیدکنندگان می‌توانند این اپلیکیشن را از سایت نمایشگاه دانلود و نصب کنند و از آخرین دستاوردها و محصولات ارائه شده و مکان‌یابی نمایشگاه اطلاع حاصل کنند.

کریمی با بیان این‌که در سال قبل ۴۳۰۰ مترمربع از فضای نمایشگاه به شرکت‌های خارجی اختصاص یافت، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های نمایشگاه امسال رشد حضور شرکت‌های خارجی بوده به نحوی که ۶۵۰۰ مترمربع فضا در اختیار آنها قرار گرفته است.

مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران مهم‌ترین معیارهای معرفی کارآفرینان نمونه را استفاده از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بحث صرفه‌جویی انرژی، ارزان‌بودن، مقاوم‌سازی و سبک‌سازی برشمرد.

به گفته وی برای سال آینده پیش‌بینی شده نمایشگاه در دو بخش برگزار شود که این پیشنهاد در دست بررسی است.

در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان ۲۳ کشور بلژیک، چین، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، اسپانیا، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، تایوان، روسیه، ترکیه، کانادا، سوییس، سوئد، انگلیس، اتریش، دانمارک، ژاپن، هلند، نروژ و فنلاند حضور دارند.

 

ایسنا

افتتاح نمایشگاه «شهر پس از نفت؛ تاریخچه‌ای بر آینده شهر» در خانه وارطان/ بازدید برای عموم از ۸ تا ۳۱ فروردین آزاد است

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی در نخستین روز کاری در سال ۱۳۹۵ به خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وارطان) رفت و نمایشگاه «شهر پس از نفت؛ تاریخچه‌ای بر آینده شهر» را افتتاح کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir دکتر عباس آخوندی بعداز ظهر شنبه ۷ فروردین در بازدید از خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وراطان)، نمایشگاه «شهر پس از نفت؛ تاریخچه‌ای بر آینده شهر» را افتتاح کرد.

حامد مظاهریان معاون امور مسکن و ساختمان، ایزدی مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و رابنز بوتس رایزن فرهنگی سفارت آلمان وزیر راه و شهرسازی را در این بازدید همراهی می کردند.

در پایان این بازدید دکتر عباس آخوندی و رایزن فرهنگی سفارت آلمان درباره معماری و شهرسازی و نحوه همکاری های دو کشور در این حوزه با هم صحبت و تبادل نظر کردند.

خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وارطان) به عنوان نخستین خانه مستقل معماران با همکاری و تلاش‌های عده‌ای از معماران و وزارت راه و شهرسازی مشخصا شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در حالی فعالیت خود را شروع کرد که یکی از اهداف آن آگاهی بخشی و ارتباط معماران در تمامی سطوح با یکدیگر بود.

نمایشگاه «شهر پس از نفت؛ تاریخچه‌ای بر آینده شهر» از ۷ فروردین ۹۵ در خانه وارطان افتتاح شد و بازدید از آن برای علاقمندان از ساعت ۱۰ تا ۱۷ روزهای ۸ تا ۳۱ فروردین آزاد است.

اندیشه و نگرش زیست‌محیطی، برنامه‌ریزی‌های سازگار با طبیعت، بهینه‌سازی سبک ساخت‌وساز و تعریف استانداردهای جدیدی برای جامعه‌ در شرایط تغییر آب‌وهوا و اتمام قابل پیش‌بینی سوخت‌های فسیلی از اهداف نمایشگاه «شهر پس از نفت؛ تاریخچه‌ای بر آینده شهر» است.

پروژه‌های نمایشگاه «شهر پس از نفت» به‌گونه‌ای انتخاب‌شده که روی عواملی همچون انرژی و حمل‌ونقل به‌عنوان چالش‌های اصلی شهرهای آینده تمرکز دارد.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی