http://www.bananews.ir/
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
Back شما اینجا هستید: خانه علمی پژوهشی اخبار دانشگاهها

اخبار دانشگاهها

دکتر طوطی، دانشیار زمین‌شناسی دانشگاه تهران درگذشت

http://www.bananews.irدکتر فرامز طوطی، مدیر بخش پترولوژی و زمین شناسی اقتصادی دانشکده زمین‌شناسی دانشگاه تهران درگذشت.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبه نقل از دیده بان علم ایران مراسم تشییع پیکر این استاد فقید روز سه شنبه ۲۴ اسفند ساعت ۹ صبح از مقابل مسجد دانشگاه تهران برگزار می شود.

زنده‌یاد دکتر طوطی، تحصیلات کارشناسی زمین شناسی را در سال ۱۳۶۴ و دوره کارشناسی ارشد پترولوژی کانی شناسی را در سال ۱۳۷۰ در دانشگاه تهران به پایان برده و دکتری این رشته را در سال ۱۳۸۰ از دانشگاه ابسالا اخذ کرده بود.

راهنمایی پایان نامه های متعدد و ارائه ده ها مقاله در مجلات و همایش های داخلی و خارجی بخشی از کارنامه علمی زنده یاد دکتر طوطی را تشکیل می‌دهد.

دیده‌بان علم ایران هم ضایعه فقدان این استاد فرهیخته را به خانواده ایشان و جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت می‌گوید.

دانشگاه‌های سبز معرفی می‌شوند

http://www.bananews.ir/مراسم بزرگداشت هفته ملی پژوهش و فناوری و معرفی دانشگاه‌های سبز در سازمان حفاظت محیط زیست روز سه‌شنبه 30 آذرماه در پارک پردیسان برگزار می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir صدرالدین علیپور سرپرست دفتر پژوهش و توسعه فناوری‌های محیط زیست در این باره گفت: شروع فرآیند انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر و انتخاب دانشگاه‌های سبز در سازمان از شهریور ماه سال جاری با دریافت آئین‌نامه‌های مربوطه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شد.

دراین راستا فراخوان مربوطه برای دفاتر ستادی و ادارات کل محیط زیست استان‌ها ارسال و طی مهلت تعیین شده ، مدارک 23 نفر از 9 استان و حوزه ستادی دریافت شد و پس از بررسی‌های اولیه در طی سه جلسه در کمیته علمی انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر سازمان مورد بررسی و انتخاب قرار گرفت.

معرفی دانشگاه سبز

به گفته علیپور، در همین فرآیند براساس هماهنگی‌های انجام شده با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای اجرای مفاد تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین برای انتخاب و معرفی دانشگاه سبز، دستورالعمل دانشگاه سبز و فرم‌های مربوطه برای استان‌ها ارسال و با هماهنگی ادارات کل محیط زیست استان‌ها، نسبت به دریافت و ممیزی اولیه مدارک و بازدید از دانشگاه ها اقدام شد.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست پام، مشاور ریاست سازمان و سرپرست دفتر پژوهش و توسعه فناوری‌های محیط زیست خاطر نشان کرد: نتایج توسط کمیته علمی در ستاد بررسی و دانشگاه‌های برتر در این حوزه انتخاب شدند که در روز سه‌شنبه 30 آذر 1395 طی مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری به همراه پژوهشگران و فناوران برتر سازمان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

 

ایسنا

عضو هیأت علمی واحد علوم تحقیقات، جوان ترین دانشیار رشته مهندسی و مدیریت ساخت ایران

http://www.bananews.ir/در هفتاد و هفتمین جلسه هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مهدی روانشادنیا عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات به درجه دانشیاری ارتقاء یافت.

پایگاه رتبه بندی دانشگاههای ایران آغاز به کار نمود

http://www.bananews.ir/بنانیوز-مرجع دانشگاههای ایران که به معرفی و رتبه بندی دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور می پردازد در آدرسhttp://www.UniRef.ir آغاز به کار نمود. این پایگاه علاوه بر نمایش نمودارهای رتبه بندی سالانه و حجم تولیدات علمی هر مرکز به صورت مجزا، به ارائه تحلیلهای پیشرفته تری از محتوای علمی تولید شده در دانشگاهها می پردازد.

آمایش مکانی کنفرانسهای کشور توسط پایگاه سیویلیکا تهیه گردید

http://www.bananews.ir/بنانیوز- پایگاه سیویلیکا نقشه توزیع مکانی کنفرانسهای کشور در سطح استانها را بر اساس داده های 4000 کنفرانس علمی پژوهشی برگزار شده در کشور را تولید و ارائه نموده است.