http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه علمی پژوهشی

علمی پژوهشی

چهاردهمین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی حمل و نقل خاورمیانه

http://www.bananews.ir/بنانیوز- چهاردهمین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی حمل و نقل خاورمیانه در تاریخ 5 و 6 بهمن ماه توسط شرکت دانش پژوه بنادر ایرانیان با حمایت و پشتیبانی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می شود.

«سیویلیکا» مقالات منتخب جشنواره را در پایگاه خود به نمایش می‌گذارد

http://www.bananews.ir/عاطفه سادات میرصانع درباره حامیان جشنواره ملی دانشجویی «گنجینه» توضیح داد: فرهنگستان هنر و «سیویلیکا» مرجع تخصصی مقالات و کنفرانس‌های علمی کشور حامیان این جشنواره هستند.

تحلیل ساخت ساختمان‌های بلند، راهکاری برای اسکان جمعیت‌شهری

http://www.bananews.ir/در سومین کنفرانس بناهای بلند که قرار است به بررسی موضوع بناهای بلند به عنوان راهکاری برای اسکان جمعیت شهری بپردازند، نمایندگانی از هبیتات جهانی حضور خواهند داشت.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ سومین کنفرانس بناهای بلند از ۲۸ تا ۳۰ دی ماه با محوریت بررسی و تحلیل ساخت بناهای بلند به عنوان راهکاری برای اسکان جمعیت شهری کار خود را در تهران آغاز می کند. بر همین اساس و طی مذاکراتی که از سوی ستاد اجرایی کنفرانس با نمایندگان هبیتات جهانی صورت گرفته، قرار شده است در پنلی تخصصی با حضور سیامک مقدم رییس دفتر هبیتات در تهران و نمایندگان هبیتات جهانی موضوع بناهای بلند به عنوان یک راهکار برای اسکان جمعیت شهری بررسی شود.

همچنین در این پنل تخصصی، گزارش حضور دفتر هبیتات تهران در سومین کنفرانس اسکان بشر ملل متحد(هبیتات ۳) در اکوادور، قرائت می‌شود. سومین کنفرانس اسکان بشر ملل متحد (هبیتات ۳) سازمان ملل متحد با سخنرانی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد و با حضور سران و مقامات عالی‌رتبه کشورهای جهان از جمله وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در کیتو پایتخت اکوادور برگزار شد.

اعضای شورای سیاست‌گذاری سومین کنفرانس بناهای بلند که از ۲۸ تا ۳۰ دی ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود، شاملِ مهندس سیدمحمد بهشتی رئیس شورای سیاست‌گذاری، دکتر حامد مظاهریان دبیر علمی، دکتر محمد سعید ایزدی دبیر شورای سیاست‌گذاری، دکتر منوچهر شیبانی‌اصل دبیر کارگروه قوانین و مقررات، دکتر حسین عبده‌تبریزی دبیر کارگروه اقتصاد و مالی، احمد مسجد جامعی دبیر کارگروه فرهنگی و اجتماعی، دکتر محمود گلابچی دبیر کارگروه تکنولوژی و ساختمان، دکتر محمدرضا حافظی دبیر کارگروه معماری و شهرسازی و مهندس شادمهر راستین دبیر اجرایی است.

این کنفرانس در هشت محورِ معماری و مفاهیم پایداری، شهرسازی، سازه و سیستم‌های ساختمانی زلزله و نیروهای جانبی، مطالعات فرهنگی و اجتماعی، تکنولوژی ساخت و انرژی و تاسیسات، مدیریت اجرا، مدیریت و قوانین و مقررات و اقتصاد و سرمایه‌گذاری تعیین شده است.

در بخش معماری و مفاهیم پایداری موضوعات شاملِ معیارهای طراحی مطلوب برای بناهای بلند، ضوابط و الزامات خاص در طراحی معماری بناهای بلند، نحوه تحقق مفاهیم پایداری و ساختمان سبز در بناهای بلند، نمای ساختمان‌های بلند و سیمای شهری و ایمنی و حفاظت بناهای بلند محور است.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

دانشگاه‌های سبز معرفی می‌شوند

http://www.bananews.ir/مراسم بزرگداشت هفته ملی پژوهش و فناوری و معرفی دانشگاه‌های سبز در سازمان حفاظت محیط زیست روز سه‌شنبه 30 آذرماه در پارک پردیسان برگزار می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir صدرالدین علیپور سرپرست دفتر پژوهش و توسعه فناوری‌های محیط زیست در این باره گفت: شروع فرآیند انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر و انتخاب دانشگاه‌های سبز در سازمان از شهریور ماه سال جاری با دریافت آئین‌نامه‌های مربوطه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شد.

دراین راستا فراخوان مربوطه برای دفاتر ستادی و ادارات کل محیط زیست استان‌ها ارسال و طی مهلت تعیین شده ، مدارک 23 نفر از 9 استان و حوزه ستادی دریافت شد و پس از بررسی‌های اولیه در طی سه جلسه در کمیته علمی انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر سازمان مورد بررسی و انتخاب قرار گرفت.

معرفی دانشگاه سبز

به گفته علیپور، در همین فرآیند براساس هماهنگی‌های انجام شده با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای اجرای مفاد تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین برای انتخاب و معرفی دانشگاه سبز، دستورالعمل دانشگاه سبز و فرم‌های مربوطه برای استان‌ها ارسال و با هماهنگی ادارات کل محیط زیست استان‌ها، نسبت به دریافت و ممیزی اولیه مدارک و بازدید از دانشگاه ها اقدام شد.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست پام، مشاور ریاست سازمان و سرپرست دفتر پژوهش و توسعه فناوری‌های محیط زیست خاطر نشان کرد: نتایج توسط کمیته علمی در ستاد بررسی و دانشگاه‌های برتر در این حوزه انتخاب شدند که در روز سه‌شنبه 30 آذر 1395 طی مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری به همراه پژوهشگران و فناوران برتر سازمان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

 

ایسنا

سومین همایش بین المللی مهندسی سازه

http://www.bananews.ir/سومین همایش بین المللی مهندسی سازه، ۱ تا ۲ اسفند ۱۳۹۵ توسط انجمن مهندسی سازه ایران در شهر تهران برگزار می شود.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل خود حداکثر تا ۲۵ آذر با توجه به محورهای برگزاری سومین دوره همایش اقدام نمایند.

از محورهای اصلی همایش بدین موارد می توان اشاره کرد:

 • تحلیل، طراحی و اجرای سازه های فولادی و بتنی
 • تحلیل، طراحی و اجرای سازه های ویژه
 • مقاوم سازی سازه ها در برابر زلزله
 • سازه های بلند
 • مدیریت پروژه و ساخت
 • صنعتی سازی و فن آوری های نوین ساخت
 • روش های نوین ساخت
 • و...

[اطلاعات کامل همایش]

زیر مجموعه ها

 • اخبار دانشگاهها

  اخبار دانشگاه ها، وضعیت رشته های عمران و مهندسی در دانشگاه های کشور، پذیرش دانشجو در دانشگاه های مطرح کشور و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  442
 • تازه های نشر

  تاره های نشر، معرفی کتابهای فنی مهندسی و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  315
 • سخنرانیهای علمی
  تعداد مقالات:
  360
 • همایشهای تخصصی عمران و معماری

  همایش های تخصصی عمران و معماری، همایش توسعه پایدار، همایش های حوزه ساخت و ساز ، همایش های تحت حمایت سیویلیکا و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  971
 • مسابقات

  اخبار مسابقات، جشنواره ها ، مسابقه سازه ماکارونی، مسابقه بتن، مسابقات طراحی و معماری، مسابقه طراحی مبلمان شهری و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  132