http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه پروژه ها

پروژه ها

واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر خوابگاه دانشجویی می‌شود

http://www.bananews.irقائم مقام وزیرراه وشهرسازی در امورمسکن مهر ازتحویل تمام واحدهای بدون معارض مسکن مهر تاپایان دولت یازدهم خبر دادو گفت:واحدهای فاقد متقاضی ممکن است خوابگاه دانشجویی شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir احمد اصغری مهرآبادی درمراسم افتتاح ۱۲۰۰واحد مسکن مهر پردیس گفت:براساس برنامه ۲ میلیون و۲۰۰هزار واحد مسکن مهر باید ساخته وتحویل شوند که هم اکنون ۱میلیون و ۹۳۵ هزارواحد ساخته شده است.

وی ادامه داد: ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده که ۱۵ هزار واحد آن دربافت فرسوده است.

به گفته وی، جدا از ۱۵ هزار واحد مسکن مهر که در بافت فرسوده است، ۶۵ درصد از ۲۵۵ هزار واحد آن دارای مشکلات عدیده و ۱۱۰ هزار واحد آن فاقد متقاضی هستند.

وی ادامه داد: برنامه داریم که واحدهای بدون متقاضی که سرمایه ملی هستند مورد استفاده قرار گیرند که یکی از گزینه‌ها، استفاده بعنوان خوابگاه دانشجویی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: ۴۹ هزار پرونده واحد مسکن مهر در مراجع قضایی است و ۲۰ تا ۳۰ هزار واحد مسکن مهر هم کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند.

مهرآبادی اظهارکرد: ۳۳۴ هزار واحد مسکن مهر در استان تهران باید ساخته شود که ازاین تعداد ۲۷۰ هزار واحد آن افتتاح شده و تحویل ۶۵ هزار واحد آن باقی مانده است.

وی با اشاره به اقدامات مثبت دولت یازدهم در طرح مسکن مهر اضافه کرد: ۸۵۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم افتتاح شد که این رقم حدود ۵۵ درصد کل واحدها را دربرمی‌گیرد. ضمن اینکه صدور ۵۴ درصدسندهای اعیانی مسکن مهر هم در این دولت انجام شده است.

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: ۱۰۰۰میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی در ۱۸ اسفند به چاپ رسید که ۲۰۰ میلیارد آن دراختیار وزارت راه وشهرسازی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت:هم اکنون ۲۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور آماده افتتاح است که تلاش می شود در سال جدید واگذار شود.

 

مهر

۱۲۰۰ واحد مسکن مهر در فاز ۸ و ۹ پردیس افتتاح شد

http://www.bananews.irیکهزار و ۲۰۰ واحد مسکن مهر در دو فاز ۸ و ۹ شهر جدید پردیس صبح امروز با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ این واحدها شامل ۴۰۰ واحد درمحله سهند و ۶۰۰ واحد درمحله سبلان فاز ۸ و ۲۰۰ واحد در فاز ۹ شهر جدید پردیس است.

گفتنی است در دو محله فاز ۸ در هر بلوک تعداد ۱۰ واحد مسکونی وجود دارد. بر اساس اعلام مسئولان، تمامی امکانات زیربنایی و روبنایی ازجمله مسجد، مدرسه، آب، برق و گاز برای این واحدها درنظرگرفته شده است.

سعیدغفوری، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درمراسم افتتاح این ۱۲۰۰ واحد مسکونی گفت: براساس برنامه قرار است ۳۰۰۰واحد مسکونی دیگر تا پایان فصل بهار سال ۹۶ در فاز ۸ افتتاح شود.
وی ادامه داد: از ۹۰۰۰۰واحد مسکن مهرپردیس با درنظرگرفتن ۱۲۰۰واحدی که امروز افتتاح می شود ۱۴ هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.

به گفته وی، هیچ مشکلی برای تامین مالی پروژه های مسکن مهرپردیس وجود ندارد و پیمانکاران باید عزم خود رابرای ساخت و واگذاری جزم کنند.

پرداخت قطره چکانی وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر

مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید پردیس گفت: ۷۳ هزار از ۸۳ هزار واحد مسکن مهر پردیس مشمول دریافت وام ۴۰ میلیون تومانی هستند اما پرداخت این وام به صورت قطره چکانی انجام می شود.

وی ادامه داد: ۱۵۰ میلیارد تومان یارانه دولت به زیرساخت مسکن مهر اختصاص یافته که بیشتر این مبلغ به مسکن مهر پردیس اختصاص می یابد.

 

مهر

هزار واحد دره بهشت پردیس آماده افتتاح

 http://www.bananews.irهزار واحد مسکن مهر به همراه یک مسجد، دو مدرسه، یک کلانتری و یک پارک در فاز ۸ شهر جدید پردیس افتتاح می شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبه نقل از ایسنا بر اساس اعلام شرکت عمران شهر جدید پردیس، فردا در فاز ۸ که با عنوان دره بهشت شناخته می شود، ۶۰۰ واحد مسکونی در محله سبلان، ۴۰۰ واحد مسکونی در محله سهند، پروژه های تندیس امیرکبیر، بلوار غربی امیرکبیر، مسجد علامه محمدتقی جعفری، مدرسه ۱۶ کلاسه آیت الله هاشمی رفسنجانی، مدرسه ۱۰ کلاسه آیت الله مهدوی کنی، کلانتری شهید عباس دوران و بوستان محله سبلان به بهره برداری می رسد.

قبل از آن نیز محله ایرانشهر در فاز ۱۱ پردیس در ۲۸ تیرماه ۹۵ شامل بلوک های زون ۴ شمالی و بلوک های ۱ تا ۲۲ زون ۵ مشتمل بر ۴۵۵۰ واحد افتتاح شد. به گفته مدیرعامل شهر جدید پردیس، فاز ۱۱ شامل ۳۳ هزار واحد مسکونی است که پیشرفت فیزیکی ساختمان ها در حدود ۹۰ درصد و پیشرفت فیزیکی آماده سازی زیرساخت های آن نیز در حدود ۵۰ درصد انجام شده است.

بعد از آنکه وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان در ماههای اخیر افزایش پیدا کرد بیان شد تمام ۸۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس که از سال ۱۳۹۱ شروع به ساخت شده مشمول وام ۴۰ میلیون تومانی می‌شود؛ چرا که هیچ کدام فروش اقساطی نشده و دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

یک سازنده مسکن مهر پردیس درباره وضعیت پیشرفت پروژه‌ها گفت: اگر منابع به‌موقع تزریق شود تا خردادماه می‌توان بیش از ۳۰ درصد مسکن مهر پردیس را تحویل داد.

ساخت مسکن اقشار کم‌درآمد در دو قالب مسکن‌اجتماعی و مسکن‌استیجاری

http://www.bananews.irمعاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام تصویب طرح مسکن اقشار کم‌درآمد در دو قالب «مسکن حمایتی» و «مسکن اجتماعی»، ابعاد ساخت این طرح را تشریح کرد و گفت: ساخت و بهره‌برداری از ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب‌ «مسکن حمایتی» و «مسکن اجتماعی» تا سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ابعاد مختلف اجرای طرح مسکن اقشار کم درآمد را که در دو قالب مسکن اجتماعی (مسکن استیجاری) و مسکن حمایتی (کمک به ساخت و خرید مسکن ملکی و کمک بلاعوض) بوده و در هیات دولت به تصویب رسیده است تشریح کرد. برمبنای این طرح ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی از سال آتی تا سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار خواهد گرفت.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تامین مسکن اقشار کم‌درآمد در دو قالب مسکن‌اجتماعی و مسکن‌حمایتی طرح‌ریزی شده است، افزود: بر اساس مصوبه هیات وزیران، مسئولیت اجرایی تامین مسکن اقشار کم‌درآمد در دو قالب مسکن‌اجتماعی و مسکن‌حمایتی بر عهده بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در طول برنامه ششم و از سال آینده (۹۶) تا سال ۱۴۰۰، حمایت سالیانه از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی اقشار کم‌درآمد در دو قالب یاد شده (مسکن‌حمایتی و مسکن‌اجتماعی) در دستور کار است که در مجموع تا پایان ۱۴۰۰ ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در این طرح مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

به گفته مظاهریان، در این طرح، بخش‌های مختلفی مورد توجه قرار گرفته است که یک بخش آن مسکن حمایتی است. در این بخش کمک به ساخت و خرید مسکن ملکی و کمک بلاعوض مطرح است و وظایفی را برعهده بانک‌مرکزی برای تعیین بانک‌عامل و اعطای تسهیلات موضوع مورد تصویب، گذاشته است.

وی نوع کمک‌ها در طرح مسکن‌حمایتی را شامل تسهیلات ساخت مسکن ملکی، تسهیلات خرید مسکن ملکی، کمک بلاعوض به متقاضیان مسکن مهر فاقد متقاضی به هر واحد مسکونی تا ۷۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: تعداد تسهیلات ساخت ملکی سالیانه از سال آتی تا ۱۴۰۰، برای ۱۰ هزار واحد مسکونی است که در جمع پنج سال، ۵۰ هزار فقره وام خواهد شد. همچنین تعداد تسهیلات خرید مسکن ملکی برای سال‌های ۹۶ تا ۱۴۰۰ به ازای هر سال، ۲۰ هزار واحد مسکونی و جمعاً ۱۰۰ هزار فقره طی ۵ سال آتی می‌باشد. در کمک بلاعوض به متقاضیان مسکن مهر که به ازای هر واحد مسکونی ۷۰ میلیون ریال تعلق می‌گیرد در طی ۵ سال آتی، سالیانه ۵ هزار واحد و جمعا برای ۲۵ هزار واحد مسکونی است.

مظاهریان یکی دیگر از ابعاد تامین مسکن اقشار کم درآمد را مسکن اجتماعی و کمک به ساخت مسکن استیجاری برشمرد و به پایگاه خبری وزارت شهرسازی گفت: ما در زمینه مسکن استیجاری نهادهای خوب و حرفه‌ای نداریم و در حقیقت مسکن استیجاری به صورت شخصی اداره می‌شود و افراد ساختمان‌های مازاد خود را اجاره می‌دهند. در حالی‌که این طرح در تلاش است تا ساخت مسکن استیجاری را در دستور کار قرار داده و این فعالیت را در بازار مسکن بصورت حرفه‌ای نهادینه کند. همچنین پرداخت کمک اجاره و وام قرض‌الحسنه از دیگر ابعاد این برنامه است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ساخت مسکن استیجاری-ملکی به نسبت ۴۰-۶۰ از کل واحدهای ساخته شده، پرداخت تسهیلات به سازندگان مسکن‌اجتماعی در برابر تسهیلات مسکن حمایتی در این طرح، پرداخت کمک‌اجاره متناسب به شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر و شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر و وام قرض‌الحسنه ودیعه مسکن را از انواع کمک‌های مسکن‌اجتماعی برشمرد.

وی گفت: ساخت مسکن استیجاری- ملکی به نسبت ۴۰-۶۰ از کل واحدهای ساخته شده طی ۵ سال و هر سال ۱۰ هزار واحد مسکونی است که جمعاً در پایان ۵ سال، ۵۰ هزار واحد مسکونی را در بر می‌گیرد. همچنین پرداخت تسهیلات به سازندگان مسکن اجتماعی طی سال های ۹۶ تا ۱۴۰۰ سالیانه به میزان ۱۵ هزار واحد مسکونی پیش بینی شده است.

مظاهریان افزود: پرداخت کمک اجاره در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر در سال‌های ۹۶ تا ۱۴۰۰، سالیانه ۱۵۰۰۰ هزار با مجموع ۷۵ هزار واحد مسکونی است. در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، طی سال‌های ۹۶ تا ۱۴۰۰، هر سال ۲۰ هزار واحد مسکونی با مجموع ۱۰۰ هزار واحد مسکونی مورد نظر خواهد بود.

وی میزان وام قرض الحسنه ودیعه مسکن را سالیانه ۵ هزار واحد مسکونی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: پرداخت کمک‌اجاره به شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر و هم شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر از برنامه‌های ما در طرح مسکن‌اجتماعی است که در هیات‌دولت تصویب شد.

 

ایسنا

اختصاص هزار میلیارد برای زیرساخت‌ها موتور مسکن مهر را روشن می‌کند

http://www.bananews.irمعاون وزیر نیرو با اعلام خبر اختصاص هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه به دو وزارتخانه مسکن و نیرو تصریح کرد: با این منابع که ۸۰۰ میلیارد آن به وزارت نیرو و ۲۰۰ میلیارد به وزارت مسکن تعلق دارد هم می توان بدهی های گذشته را تسویه و هم می توان موتور مسکن مهر را روشن کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir امیرکمالی در دومین جلسه شورای تامین مسکن استان البرز، که در استانداری البرز برگزار شد، گفت: طبق برآورد سال ۹۳ حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار واحد مسکن مهر غیر خود در سراسر کشور وجود دارد که ۷۳ هزار و ۵۰۸ واحد سهم استان البرز است.

وی افزود: برای تکمیل زیرساخت های مسکن مهر در کل کشور به پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.

وی به میزان این رقم در استان البرز اشاره کرد و اعلام کرد: برای تکمیل زیرساخت های مسکن مهر در البرز ۳۵۰ میلیارد تومان نیاز است که ۱۴۰ میلیارد آن به برق منطقه‌ای مربوط است.

معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل مشکلات مالی که در این گریبانگیر دولت بود از ۳۵۰ میلیارد منابعی که البرز نیاز داشت فقط ۱۵ میلیارد تومان تامین شد.

وی با اعلام خبر اختصاص هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه به دو وزارتخانه مسکن و نیرو تصریح کرد: با این منابع که ۸۰۰ میلیارد آن به وزارت نیرو و ۲۰۰ میلیارد به وزارت مسکن تعلق دارد هم می‌توان بدهی‌های گذشته را تسویه و هم می توان موتور مسکن مهر را روشن کرد.

امیرکمالی در پایان اعلام کرد: بنابراین مشکل مالی برای تامین زیرساخت های آب ، برق ، فاضلاب و .. مسکن مهر وجود ندارد.

 

ایسنا

زیر مجموعه ها

 • پروژه های ملی

  پروژه های ملی، پروژه عمرانی ، ساخت و ساز در کشور، وضعیت ساخت و ساز ، پروژه های عظیم عمرانی ، طرح های عظیم عمرانی، ساخت فرودگاه، ساخت مترو، سازه و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  1451
 • مسکن مهر

  مسکن مهر، مسکن مهر پردیس، مسکن مهر پرند، تحویل کلید مسکن مهر، وضعیت سند در  مسکن مهر، زمان ساخت و تکمیل مسکن مهر، پارکینک و مسکن مهر، درمان و مسکن مهر، مسکن مهر و دولت ها و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  1956
 • پروژه های بین المللی

  پروژه های بین المللی، سد سازی، سازه و فولاد، پروژه ساخت در خارج از ایران، ساخت هتل و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  519