بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تخفیف به ساختمان‌های دارای نماد ایرانی اسلامی

کد خبر: 9707 Print This Post
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۵:۵۸
تخفیف به ساختمان‌های دارای نماد ایرانی اسلامی

www.BanaNews.irبه تازگی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از اعطای تخفیف در عوارض ساخت به بناهایی که معماری ایرانی اسلامی‌ را رعایت کنند، خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) همزمان با این اظهارات، مرتضی طلایی، عضو شورای شهر درباره جزئیات این طرح شهرداری ضمن انتقاد از وضعیت فعلی نمای ساختمان‌های شهر به دنیای‌اقتصاد گفت: شورای شهر نیز با اعتقاد به لزوم بازنگری در سیمای شهر، از هرگونه لایحه‌ای که شهرداری برای تخفیف در عوارض ساخت برای ساختمان‌های دارای نمای ایرانی اسلامی ‌ارائه کند، حمایت خواهد کرد.

طلایی در توضیح جزییات این موضوع افزود: المان‌های شهر باید به گونه‌ای باشند که به شهروندان مفاهیم و نمادهای ایرانی و اسلامی‌ را القا کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تهران از مشکل بی‌هویتی رنج می‌برد، گفت: بنابراین شهرداری و شورای شهر در نظر دارند به ساختمان‌هایی که دارای المان‌های ایرانی و اسلامی‌ باشند، تسهیلات ویژه دهند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها