بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تصویر طرح دو آسمانخراش برای بزرگداشت مارادونا

کد خبر: 9114 Print This Post
۲۵ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۵
تصویر طرح دو آسمانخراش برای بزرگداشت مارادونا

www.BanaNews.irیک طراح آرژانتینی قصد دارد در بزرگداشت مارادونا دو برج را که در کنار هم عدد ۱۰ را تشکیل می دهند، بسازد. ۱۰ شماره ای است که این ستاره فوتبال آرژانتین با آن بازی می کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این طراح شهرسازی که آلبرتو سیوفردی نام دارد تصمیم گرفته است دو آسمانخراش مدرن را که مارادونا و یا ۱۰ نامگذاری خواهند شد بسازد.

وی که در حال حاضر برای تحقق این پروژه به دنبال منابع مالی می گردد در این خصوص گفت: از مدتها پیش به این ایده فکر می کنم و دو سال قبل نام این ساختمان را در سازمان ثبت مارکها و امتیازها در بوینس آیرس ثبت کردم.

براساس گزارش لارپوبلیکا، این پروژه شامل دو آسمانخراش است که هریک از آنها ۲۶ طبقه دارد. این دو برج در کنار هم تصویر یک “۱۰” را می سازند.

در حقیقت، هواداران فوتبال آرژانتین همواره شماره ۱۰ را فقط برای شناسایی “دیه گو آرماندو مارادونا” به رسمیت شناخته اند.

از سالها قبل El pibe de oro (به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، بچه طلایی، مهمترین لقب مارادونا) به یک نماد مهم برای آرژانتین تبدیل شده است، به طوریکه علاوه بر مجسمه، فیلم، کتاب و اقدامات بیشمار دیگری که در بزرگداشت شماره ۱۰ انجام شده است اکنون دو برج نیز قرار است در یکی از محلات بوینس آیرس به نام مارادونا ساخته شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها