بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حمایت از طرح‌های دانشجویان معماری در مدرسه‌سازی

کد خبر: 9002 Print This Post
۲۴ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۹:۵۸
حمایت از طرح‌های دانشجویان معماری در مدرسه‌سازی

www.BanaNews.irمعاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: باید از افراد متخصص و مهندسان در طراحی و ساخت فضاهای آموزشی استفاده و مدارسی احداث کنیم که متناسب با نیازهای تعلیم و تربیت کشور باشد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی رییسی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: در دوران حاضر که برای انسان، شان و جایگاه ویژه‌ای قائل هستیم، موظفیم مدارسی احداث کنیم که با کرامات انسان‌ها تناسب داشته باشد و نمایانگر هویت و اصالت افراد و جامعه باشد.

وی با اشاره به توجه دولت به نظام تعلیم و تربیت و همچنین تخصیص اعتبارات ویژه برای تخریب و بازسازی و حذف مدارس خطرآفرین و غیرمقاوم، اظهار کرد: سازمان نوسازی در کنار استحکام‌بخشی به فضاهای آموزشی، تلاش کرده است معماری این مدارس را نیز به صورت ویژه مورد توجه قرار داده و از افراد متخصص و مهندسان در طراحی و ساخت این فضاها استفاده کند.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه نباید اشتباهات گذشته در ساخت وساز مدارس تکرار شود، تاکید کرد: مدارس ایرانی باید از نظر طراحی و اجرا از ویژگی‌های متناسب با نیازهای تعلیم و تربیت امروز برخوردار شوند.

رییسی با اشاره به حمایت از طرح‌های دانشجویان رشته معماری که مرتبط با فضاهای آموزشی است، بیان کرد: سازمان نوسازی از طرح‌های برتر این دانشجویان حمایت کرده و با عقد قرارداد طرح‌های آنها اجرایی می‌ کند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در پایان درباره معماری فضاهای آموزشی مدارس نیز خاطرنشان کرد: بناهایی که طی چهل سال گذشته احداث شده‌اند عمدتا مکعب مستطیل و متشکل از یک راهرو با چندین اتاق روبروی هم و در اصطلاح کلاس بوده‌اند که هیچ تصویری از معماری متناسب را در ذهن دانش‌آموز خلق نمی‌کند، این در حالیست که می‌توان با رعایت اصول معماری و پرداختن به معماری ایرانی ـ اسلامی، مدارسی ماندگارتر از گذشته طراحی و احداث کرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها