بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دولت دهم و عمران روستایی

کد خبر: 8879 Print This Post
۲۳ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۵
دولت دهم و عمران روستایی

نماینده دهیاران روستاهای شهرستان بروجن گفت: دولت دهم توجه ویژه‌ای به عمران و آبادانی روستاها دارد که قابل تحسین است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی رحم فرجی در دیدار استاندار چهارمحال و بختیاری با دهیاران شهرستان بروجن اظهار داشت: در زمان فعالیت دولت عدالت‌محور دهم اقدامات مناسبی در مسیر توسعه روستاهای این شهرستان انجام گرفته است.

وی از روستائیان به عنوان پاک‌ترین و شریف‌ترین مردم نام برد و افزود: مردم برای انجام فعالیت‌های عمران روستایی همکاری مناسبی را با دولت دارند.

فرجی فراهم کردن زمینه‌های اشتغال برای جوانان روستایی را ضروری برشمرد و افزود: با تقویت و احیای زمین‌های کشاورزی و احداث فضاهای فرهنگی می‌‎توان اقتصاد روستایی را رونق و نرخ بیکاری را کاهش داد.

وی اعتبارات تخصیصی به روستاها را ناکافی و درآمد روستائیان را بسیار کم دانست و تصریح کرد: روستائیان به علت کمبود درآمد سعی در مهاجرت دارند اما می‎توان با ایجاد اشتغال و رونق معیشتی روستائیان از مهاجرت آنان جلوگیری کرد.

نماینده دهیاران روستاهای شهرستان بروجن گفت: در حال حاضر برخی روستاهای این شهرستان فاقد طرح هادی بوده، برخی نیمه‌تمام و برخی نیز نیازمند بازنگری است.

وی فعال شدن کمیسیون ماده ۹۹ را از مهم‌ترین خواسته‌های دهیاران برای رونق عمران و آبادانی روستاها دانست و گفت: بر همین اساس ضرورت اجرایی شدن این کمیسیون بسیار ضروری است.

فرجی اجرای نهضت آسفالت در روستاها را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: تقویت سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری روستایی و تجهیز دهیاری‌ها از دیگر خواسته‌های دهیاران برای فراهم کردن زمینه توسعه همه‌جانبه در روستاهاست.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام جهاد اقتصادی نقش مردم را در آن بیشتر دانست و گفت: دولت باید در این بین وظیفه آموزش و ساماندهی برای اجرای برنامه‌های جهاد اقتصادی را بر عهده داشته باشد تا این تلاش‌ها سریع‌تر به ثمر بنشیند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها