بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایمن نبودن نمای شیشه‌ای پلیمری به دلیل نبود مهارت کافی در اجرا و نصب

کد خبر: 5409 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۱:۵۳
ایمن نبودن نمای شیشه‌ای پلیمری به دلیل نبود مهارت کافی در اجرا و نصب

www.BanaNews.irمدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان این که شیشه های موجود در بازار حتی اگر به لحاظ ساختار پلیمری استاندارد باشند ، هنوز اجرای درست این تکنولوژی با استفاده از کارگران غیر ماهر در هاله ای از ابهام قرار دارد ، از عدم صدور پروانه ساخت برای ساختمان های با بیش از ۴۰ درصد نمای شیشه ای خبر داد .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از ایلنا، محمد باقرخسروی با اشاره به کیفیت شیشه های موجود در بازار برای نصب در نمای ساختمان ها گفت : در موضوع به کار گیری شیشه در نمای ساختمان ها ؛ برخی از کارشناسان معتقدند که شیشه های موجود در بازار در برابر نیروهای جانبی مقاوم بوده ، در هنگام بروز حوادث به لحاظ ساختار پلیمری آنها خسارت چندانی به بارنمی آورند.

وی تاکید کرد: این کارشناسان براین باورند که این نوع شیشه ها به دلیل استفاده از نانو تکنولوژی در تولید آنها و قابلیت تمیز شدن خودبه خودی ، می توانند گزینه ای مناسب برای ساختمان های امروزی و صنعت ساختمان سازی باشند.

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اعلام اینکه حتی در صورت استفاده از این نوع شیشه ها به دلیل اینکه گروه گسترده ای از کارگران ساختمانی فاقد مهارت کافی برای استفاده از مصالح موجود به صورت فنی و اصولی، هستند ، اجرای درست این تکنولوژی توسط این قبیل کارگران همچنان در ابهام است.

وی با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در این زمینه خاطر نشان کرد : شورای اسلامی شهر در مصوبه ای اعلام کرد که ساختمان های تجاری، اداری و عمومی چنانچه بیش از ۴۰ درصد نما شیشه ای باشد ممنوعیت ساخت دارند که هم اکنون این مصوبه به مناطق ابلاغ شده است.

خسروی با اشاره به منوعیت استفاده شیشه بیش از ۴۰ درصد در نمای ساختمان ها گفت : چنانچه بیش از ۴۰ درصد نما از شیشه ساخته شده باشند، پروانه ساخت برای آن ها صادر نمی شود.

وی ضمن هشدار به مالکانی که در حال ساختن ساختمان هایی با نماهای شیشه ای بیش از ۴۰ درصد کل نمای ساختمان هستند گفت : بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، ساختمان هایی که با نمای شیشه ای کامل باشند به دلیل تحمیل هزینه هایی گزاف به شهر و هدر رفتن انرژی مشمول پرداخت عوارض ویژه ای می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها