بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ضوابط ساخت مدارس با اصول معماری گذشته همخوانی ندارد

کد خبر: 5088 Print This Post
۱۹ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۰۵
ضوابط ساخت مدارس با اصول معماری گذشته همخوانی ندارد

www.BanaNews.irرییس گروه معماری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: نشریه ۲۳۲ مدارس کشور که در آن ضوابط معماری مدارس تدوین شده برای تطابق با اصول معماری گذشته همخوانی ندارد و باید در آن تغییراتی داده شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)’محمد چگینی’ در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: این نشریه در سال ۸۲ در اختیار دست اندرکاران و مهندسان قرار گرفته که مطالب آن با در نظر گرفتن امکانات و شرایط اقتصادی آن زمان و ایجاد وحدت رویه در بحث طراحی فضاهای آموزشی تهیه شده است.

وی افزود: قطعا برخی از ضوابط و معیارهایی که در این نشریه وجود دارد منتج از تفکر آن زمان بوده و اگر بخواهیم با اصول حاکم بر معماری فضاهای آموزشی گذشته تطابق پیدا کند باید دستخوش تغییراتی شود.

چگینی گفت: باید پذیرفت در زمان حال و آینده، رشد جمعیت دانش آموزان کمتر شده و تغییر در نظام آموزشی کشور نیز باعث تغییرات عمده در این نشریه خواهد شد.

چگینی با بیان اینکه این نشریه دارای نواقصی است که باید مرتفع شود، گفت: از جمله اقداماتی که برای برطرف کردن نواقص موجود در این نشریه صورت گرفته، جمع آوری نظرخواهی از مدیران و کارشناسان فنی ادارات کل نوسازی مدارس است که به صورت عملی و ملموس با این نشریه در ارتباط هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها