بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قالیباف: اگر در جایی نماد فراماسونری نصب شده؛ از دست در رفته است

کد خبر: 5079 Print This Post
۱۹ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۴۰
قالیباف: اگر در جایی نماد فراماسونری نصب شده؛ از دست در رفته است

www.BanaNews.irشهردار تهران گفت: همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری تهران باید دقت کنند که از نمادهای فراماسونری در شهر استفاده نکنند؛ اگر هم در جایی نمادی نصب شده، از دست در رفته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از فارس، محمد‌باقر قالیباف امروز در سیصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بعد از ارائه توضیحاتی درباره کلیات بودجه سال ۱۳۹۰ شهرداری تهران، در جمع خبرنگاران حضور یافت و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اقداماتی که نسبت به جمع‌اوری نمادهای فراماسونری در شهر انجام شده، اظهار داشت: بحث نمادهای فراماسونری متعلق به تهران نیست و موضوعی عمیق است که در همه کشور و حتی کشورهای دیگر نیز مورد توجه قرار دارد.

شهردار تهران افزود: این حرکتی است که سازمان دهی شده پیش می‌رود و فکر می‌کنم همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری تهران باید با این موضوع با هوشمندی و دقت بیشتری کار کنند؛ اگر جایی نمادی وجود دارد از دست در رفته است.

قالیباف تصریح کرد: بنده فکر می‌کنم جریاناتی که این موضوع را دنبال می‌کند کاملا برنامه‌ریزی شده عمل می‌کنند و علاوه بر اینکه باید با آنها برخورد شود لازم است نسبت به پیشگیری و دقت در طراحی کار توجه بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه این کار خاص شهرداری نیست، خاطر نشان کرد: این اقدام یک کار ملی است و همه مردم، اندیشمندان و صاحبان سبک و هنر باید نسبت به این موضوع توجه کنند طبیعتا شهرداری نیز به عنوان مدیریت شهری باید به این موضوع تأکید بیشتری داشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از مطبوعات استفاده از این نماد را به شهرداری نسبت داده‌اند، گفت: برخی از بحث‌های مربوط به نمادهای فراماسونری در تهران و فضای شهری سیاسی است در سطح شهر برخی از نمادها غیرقابل قبول است اما این که به شهرداری نسبت داده شود و بگویند که شهرداری به دنبال توسعه این نمادها است از بداخلاقی‌هایی است که عده‌ای بیکار نشسته و هر از چندگاهی این موضوعات را جیره روزانه قرار می‌دهند.

شهردار تهران در پاسخ به پرسش یکی دیگر از خبرنگاران درباره رویکردها و سیاست‌های شهرداری درباره بودجه سال ۹۰، گفت: برای توسعه مترو، اتوبسرانی البته با تأکید بر خطوط BRT توجه بیشتری در بودجه سال ۹۰ صورت گرفته است که در این راستا بحث فرهنگ‌سازی و استفاده از دوچرخه نیز در بودجه سال ۹۰ مورد توجه شهرداری است.

وی با بیان اینکه در بخش دیگری از بودجه شهرداری بر کوچک‌سازی اشاره شده، اظهار داشت: هدفمندی یارانه‌ها برای کشورمان لازم بود ولی آثار جدی آن را باید در سال ۹۰ در جامعه شاهد بود.

وی ادامه داد: هدفمندی یارانه‌ها علی‌رغم اینکه می‌تواند در افزایش درآمدهای ما تأثیرگذار باشد. هزینه‌های ما را هم افزایش می‌دهد چرا که قیمت حامل‌های انرژی نیز افزایش یافته است اما در قانون پیش‌بینی شده که این هزینه‌ها از چه محلی باید جبران شود.

قالیباف در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه ممکن است قوانینی که به آن اشاره کردید به درستی اجرا نشود؟ گفت: اگر قانونی نوشته شود ولی مورد اجرا قرار نگیرد دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها