بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خیز بلندترین آسمان‌خراش جهان برای دریافت عنوان «سبزترین»

کد خبر: 44790 Print This Post
۲۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۰۳
خیز بلندترین آسمان‌خراش جهان برای دریافت عنوان «سبزترین»

http://www.bananews.ir/آسمانخراش Sky City در شهر چانگشا در جنوب شرق چین بعنوان بلندترین آسمانخراش جهان که در مدت سه ماه ساخته خواهد شد، احتمالا بعنوان سبزترین ساختمان جهان نیز شناخته می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،‌ این آسمانخراش ۲۲۰ طبقه با ۸۳۸ متر ارتفاع، با کمک هزاران ماژول پیش ساخته در مدت زمان ۹۰ روز ساخته خواهد شد.

بر اساس اعلام شرکت سازنده، مراحل مونتاژ ماژول های پیش ساخت حدود هفت ماه بطول می انجامد و مراحل احداث برج Sky City (شهر آسمان) نیز در طی سه ماه انجام می شود.

درصورت انجام به موقع تمام مراحل این برج در بهار سال ۲۰۱۴ میلادی آماده بهره برداری خواهد بود و بیش از ۳۰ هزار نفر در بلندترین آسمانخراش جهان که دارای یک بیمارستان، پنج مدرسه و فضای اداری است، سکونت خواهند کرد.

حلقه ای از درختان و پارک جنگلی، بلندترین آسمانخراش جهان را در بر خواهد گرفت که فضای سبز دیدنی برای ساکنان فراهم می کند؛ همچنین تراس های دارای باغچه های کوچک و بام سبز در نظر گرفته شده، برج Sky City را به سبزترین ساختمان جهان مبدل خواهد کرد.

این سازه ۹٫۷ متر بلندتر از برج‌الخلیفه دبی خواهد بود که در حال حاضر عنوان بلندترین برج جهان را به خود اختصاص داده است؛ این در حالیست که شرکت Broad Group بعنوان طراح و سازنده این برج مدعی است که هزینه ساخت برج Sky City تقریبا نیمی از هزینه های برج دبی را خواهد داشت.

هزینه ساخت این آسمان خراش حدود ۴۰۰ میلیون پوند برآورد شده که بسیار کمتر از بودجه ۹۴۰ میلیون پوندی برج‌الخلیفه خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها