بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

طرح مطالعاتی توسعه فضای سبز عمودی در تهران

کد خبر: 44673 Print This Post
۱۹ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۷:۱۴
طرح مطالعاتی توسعه فضای سبز عمودی در تهران

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: تاکنون ۲۰۰ ساختمان در تهران تحت اجرای فضای سبز عمودی قرار گرفته‌اند و طرح ایجاد فضای سبزعمودی روی نما و بام ساختمان‌های تهران در حال بررسی است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با بیان این مطلب اظهار کرد: تاکنون۲۰۰ ساختمان به صورت پایلوت در طرح ایجاد فضای سبز عمودی قرار گرفته‌اند و هم اکنون نیز کارشناسان به منظور توسعه این اقدام، در حال انجام تحقیقات و پژوهش‌های موردنیاز هستند.
او ادامه داد: در این طرح باید نوع اسکلت و مقاومت ساختمان مدنظر قرار گیرد و همچنین در این طرح باید از آب خام برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد. البته که به دلیل دارا نبودن منازل از آب خام منازلی که در معابر اصلی قرار دارند از شبکه آب خام تهران استفاده می‌کنند، اما منازلی که در معابر فرعی قرار دارند آب خام مورد نیازشان توسط شرکت آب و فاضلاب تامین شود.
او با اشاره به اینکه طرح ایجاد فضای سبز عمودی مورد تصویب شورای شهر تهران نیز قرار گرفته است در خصوص مزایای آن گفت: با توجه به ارزش افزوده و کمبود زمین در شهر تهران، طرح  توسعه فضای سبز شهری، با استفاده از ظرفیت نمای ساختمان و پشت‌بام‌ها مورد استقبال مدیران شهری قرار گرفته است همچنین بام سبز، یکی از رویکرد‌های نوین معماری و شهر‌سازی‌ است که کمک بسیاری به افزایش سرانه فضای سبز، ارتقای کیفیت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهری خواهد کرد. ‎
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران افزود: کاهش گازهای گلخانه ای، جذب آلاینده‌ها، کاهش دمای محیط نیز از جمله دیگر مزایای این طرح است که توسط پژوهشگران نیز مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها