بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تشکیل کمیته تخصصی نما برای اولین‌بار در تاریخ شهرداری تهران

کد خبر: 44400 Print This Post
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۰۴
تشکیل کمیته تخصصی نما برای اولین‌بار در تاریخ شهرداری تهران

http://www.bananews.ir/معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از تشکیل کمیته تخصصی نما برای نخستین بار در طول تاریخ شهرداری تهران خبر داد و گفت: هم اکنون ضوابط راهبردی برای نمای ساختمان های شهر با انواع کاربری‌ها و منظر شهری تدوین شده و در قالب لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا جاوید با بیان این مطلب گفت: طی سال‌های گذشته و در تاریخ شهرداری تهران، ضوابط و معیارهای مشخصی برای نمای ساختمان‌ها وجود نداشته است و برای اولین بار در سال ۹۱ کمیته تخصصی نما و منظر شهری برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد.

وی افزود: این کمیته متشکل از اساتید دانشگاهی و متخصصان شهرسازی بود که ضوابط راهبردی را برای نما و منظر شهری تدوین کردند و در قالب لایحه ای توسط معاونت حقوقی و امور مجلس شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در این ضوابط، تجربیات سال های گذشته در زمینه نمای ساختمانهای تجاری، مسکونی و اداری و کاربری های مختلف و همچنین تجارب علمی و تحقیقاتی و شاخص های مهم در نمای ساختمان ها و مصالح مورد نیاز برای آن در نظر گرفته شده است.

جاوید تصریح کرد: این شاخص ها به صورت چک لیستی و با در نظر گرفتن بایدها و نبایدها تهیه شده است که اولین گام در زمینه تهیه ضوابطی مشخص برای نمای ساختمان ها در سطح شهری است.

 

وی افزود: این لایحه بعد از بررسی در شورای شهر و تصویب چارچوب آن در سال جاری ملاک عمل قرار می‌گیرد و قطعا با اجرای آن به تدریح نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شده و بهتر اجرا می‌شود.

معاون شهردار تهران افزود: این ضوابط راهبردی توسط سازمان زیباسازی و فضای سبز در نماسازی و جداره سازی بزرگراه امام علی (ع)، محور دماوند-پیروزی در حال پیگیری برای اجراست و برای کل تهران بعد از تصویب لایحه توسط شورا به صورت ضوابطی مشخص اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها