بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اقدامات شهرداری در زمینه مناسب‌سازی معابر برای تردد معلولان ظاهرسازی است

کد خبر: 439 Print This Post
۱۴ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۴۲
اقدامات شهرداری در زمینه مناسب‌سازی معابر برای تردد معلولان ظاهرسازی است

رئیس هیئت مدیره انجمن باور گفت: اکثر اقداماتی که شهرداری در زمینه مناسب‌سازی معابر برای تردد معلولان انجام می‌دهد تنها در حد ظاهرسازی است و به همین دلیل کارهای صورت گرفته در جهت خدمت به معلولان با مشکل روبرو می‌شود.

به گزارش بنا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، سهیل معینی با اشاره اینکه وضعیت مناسب‌سازی معابر و اماکن شهری غیر قابل قبول است، اظهار داشت: عدم مناسب سازی در شهرها منجر به تشدید مشکلات معلولان شده است ضمن اینکه ستاد مناسب‌سازی شهرداری نظارتی بر معابر شهری در خصوص تردد معلولان ندارد.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی از سوی مسئولان شهری در خصوص تردد معلولان انجام شده است اما کافی نیست ضمن اینکه اقدامات انجام شده هم دارای اشکالات اساسی بوده است.

معینی بیان داشت: بسیاری از اقدامات صورت گرفته از سوی پیمانکاران استانداردهای لازم را ندارد چرا که نظارتی بر آنها وجود ندارد و نیاز است ستاد مناسب‌سازی شهرداری بر عملکرد آنها نظارت کند.

رئیس هئیت مدیره انجمن باور اضافه کرد: اکثر اقداماتی که شهرداری در زمینه مناسب‌سازی معابر انجام می‌دهد تنها در حد ظاهرسازی است و به همین دلیل کارهای صورت گرفته در جهت خدمت به معلولان با مشکل روبرو می‌شود.

وی ادامه داد: دو گروه از معلولیت‌ها از جمله جسمی، حرکتی و نابینایی بیشتر از گروه‌های دیگر از معلولان در زمینه عدم مناسب سازی معابر رنج می‌برند، ضمن اینکه اقدامات مناسب سازی معابر برای قشرهای دیگر از جمله سالمندان، زنان باردار مفید است.

معینی در ادامه به مشکلات معیشتی و رفاهی معلولان اشاره کرد و گفت: مستمری که معلولان دریافت می کنند جوابگو هزینه‌های زندگی آنها نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها