بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ضوابط نمای ساختمان روی میز کمیسیون ماده پنج

کد خبر: 43354 Print This Post
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۸:۰۱
ضوابط نمای ساختمان روی میز کمیسیون ماده پنج

http://www.bananews.ir/مدیر کل معماری وساختمان شهرداری تهران از تدوین ضوابط و مقررات نمای ساختمان‌ها خبر داد و گفت: این ضوابط به زودی پس از تصویب در کمیسیون ماده ۵ اجرایی می‌شود که بر اساس آن مالک باید در زمان صدور پروانه و به همراه سایر نقشه‌های ساختمان، نقشه نما را نیز برای تایید ارائه کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جواد کریمیان اقبال با اشاره به اهمیت نمای ساختمان‌ها گفت: از آنجا که نمای ساختمان‌ها، منظر عمومی شهر است، ساماندهی نمای بناهای کوچک و تک بنا‌ها در مناطق ۱، ۴، ۶ و ۲۲ سال گذشته پیش بینی شد و کمیته تخصصی معماری نما در این مناطق شکل گرفت. او افزود: در این راستا از شهروندان نظر‌سنجی انجام گرفت و با مشارکت استادان و دانشجویان این رشته، در ‌‌نهایت معیاری کلی برای تدوین ضوابط نما مشخص شد که این کمیته، تدوین ضوابط و مقررات عام و خاص نما برای تک بنا‌ها و بناهای کوچک را در دستور کار خود قرار داد و بر اساس قانون شهرداری می‌تواند این ضوابط را ابلاغ و اجرایی کند. مدیر کل معماری وساختمان شهرداری تهران تاکید کرد: هم اکنون ضوابط و مقررات نما آماده و تدوین شده و به صورت لایحه به شورای اسلامی شهر تهران نیز ارائه شده است و پس از طی مراحل آن در کمیسیون ماده ۵ تصویب و اجرایی خواهد شد. کریمیان اقبال تصریح کرد: در این ضوابط، احکام سلبی، ایجابی و پیشنهادی وجود دارد و از طریق چک لیستی در مناطق کنترل می‌شود. او اظهار کرد: با تدوین این ضوابط، مالک باید در زمان صدور پروانه و به همراه سایر نقشه‌های ساختمان، نقشه نما را هم ارائه کند و بعد از تایید، مانند دیگرنقشه‌ها، نقشه نما نیز لازم الاجراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها