بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ارتقای کیفیت محیط و طراحی شهری از موضوعات مهم در طرح‌های جدید توسعه شهری

کد خبر: 42590 Print This Post
۱۹ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۹:۴۹
ارتقای کیفیت محیط و طراحی شهری از موضوعات مهم در طرح‌های جدید توسعه شهری

http://www.bananews.ir/مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران، تهیه حجم زیادی از اطلاعات شهری در راستای اجرای طرح تفصیلی به عنوان تحولی بزرگ در زمینه دانش شهری دانست و گفت: در سال اول اجرای طرح تفصیلی بیش از ۷۰ درصد اهداف طرح تفصیلی محقق شد و کیفی کردن موضوعات طرح های توسعه شهری و ارتقای اطلاعات در لایه های جدید تر طرح تفصیلی در ادامه اجرای طرح در دست انجام است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجید پاکساز با بیان این مطلب گفت: ارتقای کیفیت محیط شهری و طراحی شهری از بحث های مورد تاکید طرح های توسعه شهری جدید است که در این راستا شهرداری تهران و مدیریت شهری پروژه های مختلفی را برای آن در نظر گرفته است.

وی افزود: پیاده راه سازی های گسترده در بافت های تاریخی و درون شهری مانند محدوده تهران ناصری وبازار تهران، طراحی شهری میدان امام حسین(ع) و خیابان ۱۷ شهریور تا میدان شهدا، ساخت بزرگترین مرکز تفرجی و تفریحی خاورمیانه در منطقه ۲۲ ، احداث دریاچه چیتگر و غیره از جمله طرح هایی است که جزو تجربیات بزرگ شهرداری در زمینه ارتقای کیفیت محیط شهری است.

مدیر کل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: به مدد دانش کارشناسی و تجربه کارگروه های تخصصی، تجربیات گسترده ای در حوزه شهری کسب شد و باید در اختیار سایر کلانشهرها نیز قرار گیرد که این کار نیز به خوبی صورت می گیرد.

وی با اشاره به استقبال شهروندان در زمینه ساخت و ساز در طرح تفصیلی جدید تصریح کرد: در سال اول اجرای طرح تفصیلی بیش از ۷۰ درصد اهداف طرح تفصیلی محقق شد و کیفی کردن موضوعات طرح های توسعه شهری و ارتقای اطلاعات در لایه های جدید تر طرح تفصیلی در ادامه اجرای طرح در دست انجام است.

پاکساز در ادامه با تاکید بر اهمیت اجرای دقیق طرح تفصیلی خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی تهران با رویکردی واقع گرایانه تهیه شده است و حجم زیادی از اطلاعات شهری در این خصوص آماده شده است که این موضوع یک تحول بزرگ در زمینه دانش شهری محسوب می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها