بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مباحث مرتبط با معماری نوین اسلامی کمتر مورد توجه است

کد خبر: 41932 Print This Post
۱۹ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۴۰
مباحث مرتبط با معماری نوین اسلامی کمتر مورد توجه است

http://www.bananews.irرییس دانشکده‌ی تمدن اسلامی دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی (IIUM) گفت: با وجود تحقیقات بسیار درباره‌ی معماری اسلامی در گذشته، مباحث مرتبط با معماری نوین اسلامی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ایسماوی ‌زِن در حاشیه‌ی کنفرانس تجارب ایران و مالزی در معماری اسلامی و محیط مصنوع در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به این‌که حضور در اصفهان با وجود میراث کهنی که با معماری اسلامی آمیخته است، به معماران کمک می‌کند تا با معماری اسلامی بیشتر آشنا شوند، اظهار کرد: معماری اصیل میعادگاهی است که انسان را با طبیعت و جوهره‌ی خود آشنا می‌کند.

وی برگزاری کنفرانس‌هایی با محوریت معماری اسلامی را در تبادل اندیشه‌های مسلمانان و اتحاد بیشتر آن‌ها بسیار موثر دانست و ادامه داد: کشورهای مسلمان شباهت زیادی با یکدیگر دارند که متأسفانه به آن بی‌توجه هستند و مهم‌ترین هدف برگزاری جلساتی از این قبیل، در وهله‌ی نخست ایجاد ارتباط مسلمانان کشورها اسلامی با یکدیگر است.

رییس دانشکده‌ی تمدن اسلامی دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی (IIUM) با بیان این‌که تحقیقاتی بسیاری درباره‌ی معماری اسلامی در گذشته انجام شده، اما مباحث مرتبط با معماری نوین اسلامی کمتر مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: هدف دانشکده‌ی تمدن اسلامی مالزی فقط جذب دانشجو نیست بلکه تلاش دارد دانشجویان مسلمان را برای تحقیق درباره‌ی هویت اسلامی تشویق کند.

زِن با اشاره به این‌که علاوه بر همکاری با دانشگاه هنر اصفهان با دانشگاه‌های شهید بهشتی تهران و زنجان نیز در ارتباط است،‌ افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم در مالزی برای ایجاد ارتباط بیشتر دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی با دانشگاه‌های ایرانی انجام شده است.

 همایش بین‌المللی تجارب ایران و مالزی در معماری اسلامی و محیط مصنوع از ۱۴ اسفندماه به‌مدت دو روز در دانشگاه هنر اصفهان برگزار شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها