بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

معماری اسلامی و ایرانی، ضرورت ساختمان‌سازی

کد خبر: 41524 Print This Post
۱۲ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۲۳
معماری اسلامی و ایرانی، ضرورت ساختمان‌سازی

http://www.bananews.ir/رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با تاکید بر اهمیت نهادینه‌سازی معماری اسلامی و ایرانی، گفت: باید فرهنگ معماری اسلامی ایرانی در صنعت ساختمان‌سازی نهادینه شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید مهدی هاشمی تخصص، تعهد و سازندگی را از مشخصات مهم مهندسان عنوان و اظهار کرد: استان قم با توجه به منزلت خود به عنوان قطب فرهنگی، محور اخلاق مهندس است و حضور بیش از ۵۰ روحانی مهندس نیز نشانگر این جایگاه عظیم است.

وی افزود: صنعت ساختمان یکی از صنایع مهم در کشور است که باید نظم، استحکام و زیبایی را در آن به عرصه ظهور رساند و مهندسان در این زمینه میراث‌دار سرمایه‌های عظیم هستند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با ابراز تاسف از عمر کوتاه ساختمان‌سازی در ایران، اذعان کرد: در صورتیکه عمر مفید سازه در جهان ۱۰۰ سال است در ایران با عمر مفید ۳۰ سال روبرو هستیم و عملا دو سوم منابع کشور هدر می‌رود.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۸ سال از تصویب قوانین نظام مهندسی در کشور می‌گذرد اما هنوز به صورت کامل اجرایی نشده است از این رو امیدواریم مهندسان به وظایف خود در این راستا با آگاهی کامل جهت ارتقای صنعت سازه گام بردارند.

 

هاشمی با تاکید بر اهمیت نهادینه‌سازی معماری اسلامی و ایرانی، خاطر نشان کرد: در طول سال ۲۶۰ میلیون متر مربع در کشور ساختمان‌ ساخته می‌شود که از این میان ۱۶۰ میلیون متر مسکونی است و سرمایه‌ای بالغ بر ۲۰۸ هزار میلیارد تومان در این بخش هزینه می‌شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان ادامه داد: صنعت ساختمانی سالانه بیش از ۸۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند که در این زمینه نیز باید جهت اشتغال‌زایی پایدار به ویژه برای مهندسان تلاش کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقای کیفیت سازه و حضور موثر مهندسان توانمند در پروژه‌ها، گفت: رعایت قانون و ضوابط لازم برای ساخت سازه برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌ها مهم است لذا باید در این زمینه با برنامه‌ریزی مدون مانع از ساخت و سازهای بی‌کیفیت و لطمه به منابع مالی کشور شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها