بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

معرفی بزرگترین پروژه ساختمانی در کیش به عنوان طرح برتر کشور

کد خبر: 3594 Print This Post
۲۹ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۲۶
معرفی بزرگترین پروژه ساختمانی در کیش به عنوان طرح برتر کشور

www.BanaNews.irمعاون مدیر پروژه برجهای دو قلو کیش گفت: مرکز مطالعات جامع و تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف پروژه برج های مذکور را در رشته های آپارتمان سازی و ساختمانهای مدرن به عنوان طرح برتر کشور معرفی کرد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، ‘کاوه خطیبی’ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره برترین های صنعت ساختمان از منظر نوآوری که از سوی مرکز مذکور در هفته جاری برگزار شد، اقدام به معرفی شرکتهای موفق صنعت ساختمان کرد و شرکت سازنده برجهای یادشده که با سرمایه گذاری داخلی و خارجی صورت گرفته در دو رشته برتر شناخته شد.

وی ساخت ۴۶۸ واحد مسکونی در قالب دوقل که هر قل دارای ۲۴ طبقه است و ۲۱ طبقه آن مسکونی و بقیه به پارکینگ، انباری و لابی اختصاص یافت.

خطیبی مساحت اراضی که به این پروژه اختصاص یافته ۱۵ هزار مترمربع ذکر کرد و افزود: حدود ۵۰ هزار مترمربع زیربنای مفید آن است که اکنون پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد دارد و انتظار می رود تا پایان سال ۱۳۹۰ این پروژه به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه مفاد مقررات ملی ساختمان در احداث این پروژه رعایت شده، گفت: جزیره ۹۰ کیلومتر مربعی کیش از نظر خطرپذیری زلزله نسبت به تهران یک درجه بهتر است و درپروژه مذکور آئین نامه ۲۸۰۰ زلزله نیز مورد توجه قرار گرفت.

پیش بینی ها حاکی از آن است که در این پروژه با توجه به هزینه های ارزی بیش از یک هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

آمارها حاکی از آن است که مجموعه نیروهای فنی و متخصص و کارگران شاغل در این پروژه کمتر از یکهزار و ۵۰۰ نفر است.

علاوه بر استفاده از متخصصان اروپایی برای اجرای این پروژه از مشاورت شرکتهای مجرب منطقه نیز در بهره گیری شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها