بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پروژه های آموزشی از لحاظ معماری ایرانی نظارت می شود

کد خبر: 3532 Print This Post
۲۸ دی ۱۳۸۹ | ۱۰:۵۱
پروژه های آموزشی از لحاظ معماری ایرانی نظارت می شود

www.BanaNews.irمعاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور گفت: پروژه های آموزشی کشور علاوه بر امور فنی، از لحاظ توجه به معماری ایرانی نیز نظارت می شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا،’محمد حسین ترابی زاده’ افزود: از آن جایی که انتظار می رفت دگرگونی در سیمای مدارس بوجود آید که نشانگر معماری ایرانی باشد، در ساخت و سازها و پروژه های آموزشی کشور این گونه معماری مورد توجه قرار می گیرد.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور اظهار داشت: معماران در این طرح، مسئولیت کنترل کار و انطباق وضع موجود با طراحی ساختمان را به عهده دارند و برحسب ضرورت و نیاز ، خط و خطوط جدید خود را برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش اعلام می کنند.

ترابی زاده بابیان اینکه نظارت بر امور معماری حدود سه سالی است که در سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور اجرا می شود، از تمام ادارات نوسازی مدارس استان های کشور خواسته است به این نوع نظارت توجه ویژه ای داشته باشند و آن را در تمام پروژه های خود اعمال کنند.

وی از استان های کشور نیز خواست نسبت به جذب مهندسان معمار تلاش کنند و تمام ساخت و ساز را با عینک معماری طراحی و اجرا کنند.

براساس مقررات ملی ساختمان، طرح های ساخت و ساز باید توسط یک مرجع ذی صلاح مورد بررسی و تایید قرار گیرد.

ترابی زاده اضافه کرد: در گذشته محور کنترل و نظارت بر امور ساخت و سازها، کنترل ‘سازه ای ‘ بود یعنی مهندسان ناظر بر سر ساختمان ها حضور یافته و براساس یک سری چک لیست هایی که در اختیار داشتند کار نظارت را انجام می دادند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها