بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ضرورت انبوه سازی در کیش توجه به معماری بومی است

کد خبر: 3178 Print This Post
۲۳ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۰
ضرورت انبوه سازی در کیش توجه به معماری بومی است

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش :www.BanaNews.ir

ضرورت انبوه سازی در کیش توجه به معماری بومی است

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: انبوه سازان در کیش می‌بایست به معیار‌ها و اصول معماری بومی در طراحی نما پروژه‌های خود توجه کنند و آن را به عنوان اساس کار بپذیرند.

به گزارش بنانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازرگانی و اقتصادی بنا، (bena)، محمد علی محبی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش عصر دیروز در «همایش انبوه سازان کیش» با بیان این مطلب گفت: توجه به معماری بومی در هر ۲ شکل آن هم نما و شکل ساختمان هم استفاده از مصالح بومی از ضرورت هایی است که امروز باید جامعه انبوسازان کیش به آن توجه کنند.

وی ادامه داد: معماری جزیره به سمتی سبک معماری کشورهایی پیش می‌رود که هیچگاه نامی پرآوازه در تهیه و تولید مصالح ساختمانی نداشته و سلیقه آن‌ها در نما ساختمان مطلوب نیست.

محبی تصریح کرد: این در حالی است که همسایه جنوبی جزیره امارات متحده عربی به سبک معماری کهن یزد تمام سقف آپارتمان‌های یک یا ۲ طبقه به شکل گنبدی ساخته شده پس ما هم باید به معماری اصیل خودمان در نما ساختمان‌های جدید در کیش توجه کنیم.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: با توجه به وضعیت کیش و جذابیت این جزیره برای ییلاق نشینی لزوم توجه به معماری اصیل بومی احساس می‌شود.

وی گفت: معماری و بافت خانه‌ها در حاشیه جنوبی خلیج با توجه به شرایط آب و هوایی بسیار اصولی و مطابق با معیار‌های جهانی است و همین امر ضرورت بهره گیری از این سبک معماری را در کیش را تاکید می‌کند.

محبی تصریح کرد: انبوه سازی در کیش می‌بایست با رعایت و اجرای برخی شاخص‌ها توسعه یابد که مد نظر سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان بالا‌ترین مقام اجرایی در کیش است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: استفاده از معماری بومی و مصالح بومی تنها بخشی از شاخص‌های انبوه سازی در کیش است.

وی ادامه داد: انبوه سازی در کیش نباید ساخت اجتماعی و بافت آن را در طولانی مدت از بین ببرد به عبارت دیگر در تلاش هستیم تا با اجرای برخی سیاست‌ها این جزیره را از مسکونی بودن و ساخت آپارتمان‌ها با متراژ پایین و ارزان دور کنیم.

محبی گفت: بالا‌ترین ضریب اشغال هتل در ایران با ۷۳ درصد متعلق به جزیره کیش است و از نظر ما این میزان کم است و باید به صد در صد برسد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: به همین دلیل باید ساخت و ساز‌ها در کیش خصوصا در زمینه انبوه سازی باید از هدف سکونت دائم در جزیره فاصله بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها