بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انتقاد از چشم‌پوشی بر تخلفات ساختمانی

کد خبر: 2985 Print This Post
۲۱ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۱۲
انتقاد از چشم‌پوشی بر تخلفات ساختمانی

www.BanaNews.irساخت و سازهای غیر مجاز بی‌رویه در تهران که هر از گاهی به چالشی جدی در شهر تبدیل می‌شود، اعتراض نمایندگان مردم در شورای شهر و مجلس را به دنبال آورد.

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای اقتصاد،عضو کمیسیون شوراهای مجلس روز گذشته به صراحت گفت: شهرداری‌ها از ساخت‌وسازهای بی‌رویه بدشان نمی‌آید و بدین ترتیب راه تخلف را باز گذاشته‌اند.

سیدمحمدجواد ابطحی ‌با بیان اینکه ۲ دستگاه در جلوگیری از ساخت و سازهای بی‌رویه نقش دارند، به خبرگزاری فارس اظهار کرد: نمی‌توان شهرداری یا وزارت مسکن و شهرسازی را در این مساله متهم کرد، هر چند نسبت شهرداری در کوتاهی‌های صورت گرفته بیشتر است، ولی می‌توان با وضع قانون یا تشدید مجازات در این زمینه به نحوی جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز حاشیه شهر را گرفت. ابطحی تصریح کرد: شهرداری‌ها رویه‌‌ای ناپسند دارند، آنها از ساخت و ساز بی‌رویه بدشان نمی‌آید؛ به عنوان مثال اگر فردی اضافه اشکوب داشته باشد توسط کمیسیون ماده ۱۰۰ جریمه می‌شود و با پرداخت جریمه کار به شکل قانونی تبدیل می‌شود، بنابراین خودمان راه تخلف را باز می‌کنیم.

وی افزود: از طرفی مقررات حریم و محدوده شهرها به درستی تبیین نشده است و سلیقه‌ای عمل می‌شود؛‌ در حال حاضر شهرک «پرند» ۷۰۰ هزار نفر جمعیت پیدا کرده و به یک شهر تبدیل شده است و فکر می‌کنم بدین ترتیب شهر تهران به قم هم برسد.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر نیز در این مورد به خبرگزاری فارس گفت: ساختمان‌های پایتخت با رعایت استانداردها ساخته نمی‌شود. به گفته حمزه شکیب در ساخت حدود ۷۰ درصد ساختمان‌های تهران استانداردها رعایت نمی‌شود و در برابر زلزله آسیب‌پذیر هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها