بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تلفیق فضای دهکده ای و پیستهای اسکی/ اسکی بر روی بام ساختمان

کد خبر: 21926 Print This Post
۲۹ آذر ۱۳۹۰ | ۰۹:۲۳
تلفیق فضای دهکده ای و پیستهای اسکی/ اسکی بر روی بام ساختمان

http://www.bananews.ir/شرکتی دانمارکی طرح جدید خود را برای ساخت و توسعه پناهگاهی در “لاپلند” ارائه کرده است، دهکده ای کوچک که “کوتالاکی” نام داشته و بر حاشیه کوهستان بنا خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بر اساس طرح ارائه شده توسط شرکت Big Architect، این دهکده پناهگاهی ترکیبی خواهد بود که ساختمانهای دهکده را با پیستهای اسکی تلفیق خواهد کرد.

در این طرح، قله های دست سازی ارائه شده که اسکی بازان می توانند به سادگی به سراشیبی های آنها دسترسی پیدا کرده و مسیر دلخواه خود را انتخاب کنند. ایجاد این قله ها و زمینهایی که به واسطه بالا رفتن قله ها ایجاد می شوند، فضای کافی را برای ایجاد مکانهایی در پایه قله فراهم می آورد و از این رو معماران در نظر دارند دهکده ای خوشه ای و میدانی مرکزی را در این فضا ایجاد کنند.

این طرح شامل ساختمانی چهار بخشی و مدور است که ساکنان آن منظره ای ۳۶۰ درجه از اطراف را در برابر دیدگانشان خواهند داشت. همچنین بر روی سقف این ساختمان پیستهای اسکی بنا خواهد شد که ساکنان می توانند از طریق آسانسورهایی به آنها دسترسی پیدا کنند.

این سازه از چهار قله برخوردار خواهد بود که ارتفاع دو قله از دو قله دیگر کمتر است و به اسکی بازان امکان می دهد از طریق پیستهای موجود بر روی سقفها خود را به بخشهای پایینی ساختمانها برسانند. چهار ساختمان به گونه ای ساخته خواهند شد که به دور میدان اصلی دیواری تشکیل داده و آن را از وزش بادهای سرد مصون دارند. همچنین در فصلهای گرم پیستهای اسکی موجود بر روی بام این ساختمانها به باغهایی سرسبز تبدیل خواهند شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها