بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نصب نماد جدید در میدان انقلاب/ گنبد میدان انقلاب سازه‌ای موقت بود

کد خبر: 21603 Print This Post
۲۳ آذر ۱۳۹۰ | ۰۸:۲۶
نصب نماد جدید در میدان انقلاب/ گنبد میدان انقلاب سازه‌ای موقت بود

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با بیان اینکه گنبد میدان انقلاب سازه‌ای موقت بوده و از یکسال و نیم سال قبل فراخوان طراحی نماد جدید برای این میدان مهم شهر داده شده بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد جواد شوشتری با بیان این که گنبد میدان انقلاب سازه موقت بوده است که احداث آن هزینه بسیار کمی برده است و ما از ۱/۵ سال پیش فراخوانی برای ارایه طرح جدید نماد میدان انقلاب را اعلام کردیم گفت: طی ۲ بار فراخوان طرح در خور و مناسبی ارایه نشد اما در نهایت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی چند طرح را برای ایجاد نماد جدید میدان انقلاب ارایه داد که یکی از این طرح ها مورد تایید قرار گرفته و کلیات این طرح تصویب شده است.

وی تصریح کرد : در فاز نخست اجرای این طرح، ابتدا باید تراشه ای از گنبد برداشته شود و به قسمت بتنی گنبد برسیم تا به دلیل خالی بود فضای زیر گنبد هنگام نصب نماد جدید دچار مشکل نشویم و سازه با حجم سبک تری اجرا شود.

شوشتری گفت : امکان نصب مجسمه قبلی میدان انقلاب وجود نداشت ، زیرا فضای وسط میدان و زیر گنبد خالی است ، به همین دلیل در ۲۲ بهمن ماه سال گذشته این نماد در ضلع غربی میدان انقلاب نصب شد و بخش هایی از عملیات نصب طرح جدید نماد میدان انقلاب که به صورت نقش برجسته است تا پایان سال محقق خواهد شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران داد: نماد جدید میدان انقلاب اسلامی اشاره به نقش و فعالیت اقشار مختلف مانند روحانیون، ارتشی ها، عشایر، زنان و… در پیروزی انقلاب دارد و می تواند یاد و خاطره آن ایام را زنده نگاه دارد.

صبح امروز بخشی از نماد سازه میدان انقلاب که برخی معتقد بودند منقوش به نماد صهیونیستی است توسط کارگران شهرداری تخریب شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها