بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

امسال برای ۱۶۳۰۰ واحد فرسوده پروانه صادر شده است

کد خبر: 1944 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۴۶
امسال برای ۱۶۳۰۰ واحد فرسوده پروانه صادر شده است

www.BanaNews.irهمه مردم ، مصالح استاندارد را نمی شناسند/به دنبال این هستیم که در چند نقطه تهران مکان هایی را برای عرضه مصالح استاندارد راه اندازی کنیم که البته این کار با دید اقتصادی انجام نمی شود

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: در برنامه سال ۸۹ قرار بود ۱۵ هزار واحد مسکونی در سه هزار و ۲۷۰ هکتار بافت فرسوده تا پایان سال نوسازی شود که تا امروز برای ۱۶ هزار و ۳۰۰ واحد پروانه صادر شده و این نشان می دهد از برنامه جلوتر هستیم .

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا ، هیربد معصومی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر و در جریان ارائه گزارش دکتر شکیب در خصوص وضعیت ساختمان های تهران و مقاومت آن ها در برابر زلزله و اعتقاد وی به وجود مشکلات بسیار در نوسازی بافت های فرسوده تهران ، با بیان این مطلب گفت : با بسته تشویقی که شورای اسلامی شهر تصویب کرد ، با صدور پروانه رایگان نوسازی در بافت فرسوده ، در بخش مشارکت های مردمی در نوسازی بافت ها موفق بودیم .

او با اشاره به این که حضور سرمایه گذاران در این بحث به دلیل نبود صرفه اقتصادی کمتر اتفاق می افتد ، ادامه داد : با وزارت مسکن توافقاتی صورت گرفته که امکانات مسکن مهر را دربافت فرسوده شهر تهران نیز وارد کرده و از آن برخوردار شویم ، خوشبختانه وزارت مسکن نیز این مساله را پذیرفته و این نقطه آغازین حرکت بسیار خوبی برای نوسازی تهران خواهد بود .

معصومی در ادامه در پاسخ به اظهارات رئیس کمیسیون عمران شورا در مورد لزوم توجه بیشتر به کیفیت ساختممان های احداثی در تهران گفت : جلسات متعددی در این خصوص با کارشناسان کمیسیون عمران برگزار کردیم ، شناسنامه فنی ملکی را نیز به طور جدی دنبال کردیم ، اما متاسفانه مجریان به صورت صوری کار انجام می دهند ما نیز به دنبال درآمد و مشاغل کاذب برای مهندسان در تهران نیستیم .

معصومی تصریح کرد : تعدادی از مهندسان که به صورت صوری کار می کردند به چمران نامه ای زده و در آن خواستار عذرخواهی شهردار تهران از مهندسان شدند چراکه قالیباف،شهردار تهران گفته بود اجازه نمی دهیم به صورت صوری کار شود و این دکان ها در شهر باز شود ، باید در نظر داشت که تاکید شهردار تهران در این زمینه همسو با منافع مهندسان است نه به ضرر آنها .

او با تاکید بر این که به دنبال ارتقای کیفیت ساخت و ساز در تهران هستیم ، افزود : چندی پیش طی بخشنامه ای به مناطق ۲۲ گانه صدور پایان کار را منوط به صدور شناسنامه فنی و ملکی کردیم .

معاون شهردار تهران با اشاره به این که شهرداری نمی تواند نقشه واسطه را میان سازمان نظام مهندسی و مهندسان داشته باشد گفت : مهندس عضو نظام مهندسی باید وظیفه اش را به خوبی انجام دهد امیدوارم بتوانیم در این زمینه تعیین تکلیف کنیم .

او در ادامه به پیگیری معاونت شهرسازی در خصوص استاندارد سازی مصالح ساختمانی اشاره کرد و افزود : قرار است تا در مبادی تولید ، نظارت بر مصالح صورت گیرد و این نظارت در مصالح وارداتی نیز انجام شود .

معصومی با اشاره به این که همه مردم ، مصالح استاندارد را نمی شناسند خاطر نشان کرد: به دنبال این هستیم که در چند نقطه تهران مکان هایی را برای عرضه مصالح استاندارد راه اندازی کنیم که البته این کار با دید اقتصادی انجام نخواهد شد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها