بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ممنوعیت احداث نماهای شیشه‌ای در محدوده مرکزی تبریز

کد خبر: 18588 Print This Post
۱۲ مهر ۱۳۹۰ | ۱۰:۰۰
ممنوعیت احداث نماهای شیشه‌ای در محدوده مرکزی تبریز

http://www.bananews.irشهردار تبریز اعلام کرد: به دلیل توجه به حفظ و احیای معماری سنتی و اسلامی، اجرای هرگونه نمای شیشه‌ای در محدوده مرکزی این شهر به خصوص در حریم و حاشیه بازار تاریخی تبریز ممنوع است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  نوین در مراسم افتتاح مجتمع تجاری و خدماتی صدرا، افزود: به دلیل قرار گرفتن تبریز بر روی گسل زلزله و خطرآفرین بودن نماهای شیشه‌ای در مواقع بروز بحران، شهرداری از این پس از اجرای این قبیل نماها در ساخت و سازهای شهری جلوگیری خواهد کرد.

وی اضافه کرد:از این به بعد در محدوده بازار نیز به دلیل الزام رعایت معماری ایرانی – اسلامی در این منطقه، کلیه نماهای شیشه‌ای اجرا شده، مشمول اصلاح و تغییر خواهند شد.

نوین گفت: محدوده مرکزی شهر به ویژه حریم و اطراف بازار تبریز، به جهت تاریخی و گردشگرپذیر بودن باید با رعایت اصول و ضوابط ساخت وساز و معماری ایرانی – اسلامی نوسازی و بازسازی شود.

وی اضافه کرد: محدوده مرکزی شهر به دلیل تبدیل به قطب تجاری و اقتصادی و نیز یکی از مراکز مهم گردشگری، نیازمند رعایت اصول و ضوابط شهرسازی است و شهرداری به عنوان نهاد صادرکننده مجوزهای ساختمانی و ناظر بر اجرای طرح‌های ساخت وساز شهری، از این پس نظارت‌های جدی خود را بر روند اجرا و احداث ساختمان‌ها در این محدوده اعمال خواهد کرد.

شهردار تبریز همچنین بر لزوم حفظ و احیای هویت تاریخی فرهنگی تبریز تأکید کرد و خواستار همکاری و مشارکت تمامی دستگاه‌ها و شهروندان در این خصوص شد.‌

مجتمع تجاری و خدماتی صدرا در زمینی به مساحت یکهزار و ۷۰۰ مترمربع و زیربنای سه هزار و ۴۰۰ مترمربع در دو طبقه و دارای ۱۴۵ واحد تجاری و با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری تبریز اجرا شده که برای احداث آن ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها