بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

طرح جامع شهر مشهد باید مبتنی بر چشم‌انداز۱۴۰۴ تدوین شود

کد خبر: 1547 Print This Post
۰۱ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۱۰
طرح جامع شهر مشهد باید مبتنی بر چشم‌انداز۱۴۰۴ تدوین شود

معاون وزیر مسکن و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران گفت: طرح جامع شهر مشهد باید مبتنی بر چشم‌انداز ۱۴۰۴ تدوین شود.wwwbananews.ir” title=”بنانیوز-طرح جامع شهر مشهد باید مبتنی بر چشم‌انداز۱۴۰۴ تدوین شود” align=”left” />

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، میرمحمد غراوی در نشست بررسی طرح جامع شهر مشهد که با حضور اعضای شورای عالی معماری و شهرسازی کشور برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به حساسیت شهر مشهد و تردد سالانه بیش از ۲۵ میلیون زائر به این شهر طرح جامع شهر مشهد باید براساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ تدوین شود.

وی افزود: نیازهای شهر با توجه به جمعیت بالا و تردد زائران در همه حوزه‌ها اعم از ترافیک جمعیت، کاربری و تراکم باید طوری در نظر گرفته شود که نیازها را در افق ۱۴۰۴ برآورده سازد.

معاون وزیر مسکن و شهرسازی پس از شنیدن اظهارات مشاور این طرح به رفع نقایص آن پرداخت و گفت: باید در این طرح به حوزه پدافند غیرعامل نیز توجه ویژه داشت.

سعید حسین‌پور، معاون امور عمرانی استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از کارگروه‌های فعال شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کارگروه تخصصی معماری و شهرسازی است که با برگزاری جلسات منظم هفتگی مسائل استان را در این حوزه پیگیری می‌کند.

وی گفت: طرح جامع شهر مشهد با کمک مشاوران زبده تدوین شده و پس از تصویب مقدماتی در کمیته فنی استان، خروجی آن آماده و جهت تصویب نهایی ارائه شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها