بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

معماری تهران هویت مشخصی ندارد

کد خبر: 15363 Print This Post
۰۸ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۶:۱۹
معماری تهران هویت مشخصی ندارد

www.BanaNews.irرئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی با بیان اینکه تهران به عنوان یک شهر اسلامی و شرقی هویت ندارد گفت: هویت نداشتن معماری تهران فاجعه ای است که مسئول آن یک نفر یا یک نهاد نیست بلکه تمام مجموعه ها در تمام دورانها مقصرند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ایرج داداشی به خبرنگار مهر گفت: در تهران ساختمانها به یکدیگر دهن کجی می کنند چرا که ساخت آنها براساس ضابطه نیست و قوانین شهری که در بعد از سال ۴۵ مصوب شده بود نه تنها هیچ وقت بازنگری نشد بلکه اصول معماری اسلامی و ایرانی نیز در آن رعایت نشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه هنر ادامه داد: اگر شخصی وارد شهر تهران شود متوجه نمی شود که این شهر چه فرهنگی را داراست در حالی که برخی از شهرهای ایران و خارج از کشور اینطور نیست. به عنوان مثال اگر وارد شهر یزد شوید از نوع معماری ساختمانهای آن خواهید فهمید که یک شهر سنتی است. معماری شهرهایی مانند شهر ممنوعه گویای فرهنگ آن است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها