بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تدوین قوانین الزام‌آور در زمینه معماری اسلامی

کد خبر: 11086 Print This Post
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۱:۱۰
تدوین قوانین الزام‌آور در زمینه معماری اسلامی

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشور گفت: قوانین الزام‌آوری در زمینه نشر و رعایت معماری اسلامی تدوین شود.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سعید فرجیان‌زاده ظهر امروز در همایش معماری اسلامی در تبریز خواستار توجه بیشتر به معماری اسلامی در حوزه شهرسازی و مسکن‌سازی کشور شد.

وی با انتقاد از بی‌توجهی دستگاه‌های متولی مسکن و شهرسازی به مقوله معماری اسلامی گفت: دستگاه‌های متولی آنگونه که باید به این مسئله توجه نمی‌کنند و الزامات معماری اسلامی در طراحی ساختمان‌های عمومی و مسکونی مورد توجه چندان قرار نمی‌گیرد.

فرجیان‌زاده خاطرنشان کرد: معماری اسلامی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین افتخارات مسلمین مطرح است و باید از این افتخار حراست کنیم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشور گفت: افتخار به معماری اسلامی در گذشته کافی نیست و معماری امروز نیز باید به گونه‌ای باشد که بتوان به آن افتخار کرد.

وی ادامه داد: برای نشر معماری اسلامی باید قوانین الزام‌آوری در زمینه نشر و رعایت معماری اسلامی تدوین شود.

فرجیان‌زاده تاکید کرد: در تاریخ پس از اسلام شاهد شکوه معماری اسلامی بوده‌ایم و امروز نیز باید به این شکوه و تمدن ارزشمند بازگردیم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشور افزود: معماری اسلامی قابلیت این را دارد که در حوزه ساخت منازل مسکونی و اداره‌ها خود را نشان دهد.

همچنین در ادامه این همایش برنامه بازدید از موزه قرآن و عترت همچنین نشست‌های تخصصی در حوزه معماری اسلامی با حضور اندیشمندان این عرصه برگزار شد.

این همایش در قالب نشست‌های عمومی و تخصصی برگزار می‌شود و در مدت برگزاری همایش مقالات تخصصی در مورد معماری اسلامی قرائت می‌شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، همایش معماری اسلامی به مدت دو روز در تبریز برگزار می‌شود و در دومین روز از همایش مهدی چمران رئیس شورای اسلامی تهران سخنرانی خواهد کرد.

تجلیل از چهره‌های برتر عرصه معماری اسلامی و نیز تقدیر از مقالات برتر پایان بخش این همایش دو روزه خواهد بود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها