بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۵ فروردین، ۱۳۹۷ | Sunday, 25 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کلیسای باستانی رم در محاصره کولی‌ها

کد خبر: 9792 Print This Post
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۶:۲۶
کلیسای باستانی رم در محاصره کولی‌ها

www.BanaNews.irبنانیوز- ده‌ها تن از کولی‌های ساکن در حومه شهر رم، در اعتراضی به تخریب اردوگاهشان توسط شهرداری در کنار یکی از کیساهای باستانی این شهر تجمع کردند.

به گزارش آسوشیتد پرس، نزدیک به ۱۵۰ کولی که بیشتر آن‌ها را خانوداه‌هایی رومانیایی تبار تشکیل می‌دهند با تجمع در مقابل کلیسای سنت پاول شهر رم، نسبت به اقدام شهرداری در تخریب خانه‌هایشان اعتراض کردند.

در این تجمع که جمعی از زنان و کودکان درآن شرکت کرده و هیچ مردی میان‌ آن‌ها دیده نمی‌شود، تا حد بسیار زیادی موجب برانگیخته شدن حس ترحم مقامات شهری وبرخی از انجمن‌های خیریه برای کمک رسانی به آن‌ها نیز شد.

در این میان شهردار رم نیز از اقدامات این مرکز برای دادن سرپناه و مسکن‌هایی به کولی‌های آواره خبر داد اما هیچ جزییات دیگری را در مورد زمان تحویل خانه‌ها مطرح نکرد.

علاوه بر آن شهرداری مبلغی معادل ۵۰۰ یورو را به هریک از کولی‌ها برای پایان دادن به تجمع آن‌ها پیشنهاد کرد که با استقبال اندکی از سوی متعرضان همراه بود.

شایان ذکر است در حال حاضر کولی‌های تجمع کرده در اطراف دیوار کلیسای باستانی سنت پاول، با چادرها و غذاهایی که از سوی سازمان‌های خیره تهیه شده‌اند به حرکت اعتراص آمیز خود ادامه می‌دهند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها