بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نهایی شدن طرح ساماندهی محورهای تاریخی لاله زار، فردوسی و جمهوری

کد خبر: 9481 Print This Post
۳۰ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۸:۳۲
نهایی شدن طرح ساماندهی محورهای تاریخی لاله زار، فردوسی و جمهوری

www.BanaNews.irمدیر بافت های تاریخی شهرتهران گفت: امیدواریم با بررسی سه محور تاریخی لاله زار، فردوسی و جمهوری، چگونگی ساماندهی این محورها به زودی نهایی و به کمیسیون ماده ۵ ارائه شود .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بهروز کاشف با اشاره به بررسی محورهای لاله زار و فردوسی گفت: بررسی این دو محور در حال کارشناسی است و پس از طی مراحل کارشناسی تصویب خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون پنج اولویت بررسی در این محورها ازجمله بازسازی ، مرمت، نوسازی، اصلاح کف سازی و بدنه ها از اهدافی است که برای خیابان های لاله زار و فردوسی در دست بررسی است.

کاشف همچنین در ادامه با اشاره به بررسی طرح میدان جمهوری نیز گفت: این طرح نیز درحال بررسی کارشناسی قراردارد و هم اکنون برای بدنه تاریخی آن به وسعت ۱۴۰۰مترمربع برنامه ریزی درحال انجام است.

وی افزود : بررسی این طرح به زودی نهایی شود و برای تصویب به کمیسیون ماده ۵ ارائه شود.

کاشف در ادامه با اشاره به امکان سنجی پیاده راه سازی بافت تاریخی شهر تهران نیز گفت : مطالعات ابتدایی این پروژه به اتمام رسیده و هم اکنون مشاور در حال بررسی و ارائه پیشنهادات و انتخاب بهترین گزینه به عنوان گزینه پیشنهادی نهایی است .

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، وی با تاکید بر بهبود حیات اجتماعی شهرها و به ویژه بافت‌های تاریخی آنها ، ابراز امیدواری کرد تا این پروژه تا پایان مردادماه امسال اجرایی شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها