بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اوراق مشارکت برای ۸ طرح نوسازی در ۷ منطقه تهران

کد خبر: 92 Print This Post
۰۲ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۳۷
سومین مرحله از فروش اوراق مشارکت بافت‌های فرسوده با سود احتمالی ۱۶ درصد تا پایان سال‌جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.

معاون اجرایی سازمان نوسازی شهرداری تهران در این مورد به دنیای اقتصاد گفت: قرار است عواید حاصل از فروش مرحله جدید اوراق مشارکت بافت‌های فرسوده برای ۸ طرح نوسازی در ۷ منطقه تهران به کار گرفته شود.
محمد حسین اژدری این پروژه‌ها را در مناطق ۴، ۱۰، ۱۲، ۱۳، ۱۶، ۱۷ و ۱۹ تهران برشمرد و اعلام کرد: با درآمد حاصل از فروش اوراق مشارکت در سال‌جاری ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و خدماتی در این مناطق احداث خواهد شد.
معاون مالی و اداری شهرداری تهران نیز میزان این اوراق را ۷۰۰ میلیارد تومان برشمرد و گفت : پس از تعیین بانک عامل توسط بانک مرکزی، انتشار اوراق آغاز و تا پیش از پایان سال عرضه خواهد شد.
محمد حسین پورزرندی به دنیای‌اقتصاد گفت: سر رسید سود این اوراق که برای نوسازی بافت‌های فرسوده عرضه خواهد شد، سه ماهه خواهد بود.
وی در عین حال با اشاره به اینکه شرایط عرضه اوراق مشارکت در حال حاضر از سوی بانک مرکزی در حال بررسی است، یادآور شد: بر این اساس شرایط فروش اوراق مشارکت بافت‌های فرسوده پس از تایید نهایی در بانک مرکزی اعلام عمومی خواهد شد.
پورزرندی خاطر نشان کرد: شهرداری تهران پیشنهاد داده است تا اوراق تا سقف ۳۰۰ میلیارد تومان با عاملیت بانک شهر باشد و بقیه آن توسط سایر بانک‌ها انجام شود که این موضوع در حال پیگیری در بانک مرکزی است.
در دو مرحله قبلی از فروش این اوراق، ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت بافت‌های فرسوده عرضه شده است و تاکنون بیش از ۵۰ درصد پروژه‌هایی که برای این اوراق تعریف شده بودند اجرایی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها