بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

با انسداد پل گرگر شهر شوشتر قفل شده است

کد خبر: 5550 Print This Post
۲۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۱۱
با انسداد پل گرگر شهر شوشتر قفل شده است

رئیس شورای شهرستان شوشتر گفت: با مسدود شدن پل گرگر و ریزش‌های مجدد این پل شهرستان شوشتر قفل شده است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)امیر رسولی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار داشت:   مشکلات جدید این پل باعث شده حتی تردد عابر پیاده بر روی آن مخاطره‌آمیز باشد و مشکلات زیادی برای مردم به وجود آید.

وی با اشاره به اینکه کارگاه برپا شده برای مرمت پل با کندی فعالیت می‌کند، افزود: بیش از دو سال است که مشکلات این پل به وجود آمده است ولی هیچ اقدامی برای مرمت و یا استحکام‌بخشی آن انجام نشده است که اگر انجام می‌شد ریزش بخش‌هایی از پل به وقوع نمی‌پیوست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهرستان شوشتر از این نمونه شرایط بحرانی کم ندارد، گفت: تونل بلیتی جان مردم را تهدید می‌کرد و میراث فرهنگی تنها برای مرمت این اثر مانع‌تراشی می‌کرد اما استحکام‌بخشی آن توسط سازمان آب و برق انجام شد و این مشکل برطرف و خطر این تونل دفع شد.

رسولی با اشاره به اینکه مدیریت استان برای رفع مشکلات میراث فرهنگی در شوشتر اقدامی صریح نمی‌کند، گفت: پروژه تعطیل است و نبود اعتبار و فعالیت پیمانکار بدون داشتن قرارداد همگی از مشکلاتی است که گریبان گیر این پروژه بوده است ولی در این باره هیچ کس پاسخگو نیست.

چند روز پیش به دنبال انتشار اخباری از وضعیت بحرانی این پل کارگروهی متشکل از فرماندار، شهردار، رئیس اداره آب، مشاور طرح و رئیس پایگاه سازه‌های آبی شوشتر برای نجات بخشی این پل تشکیل شد ولی این امر نیز توانست از این خطر جلوگیری کند و بخش‌هایی از پل باستانی گرگر شامگاه دیروز فرو ریخت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها