بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پشت بام کاروانسرای شاه‌عباسی دامغان مرمت شد

کد خبر: 4044 Print This Post
۰۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۱۸
پشت بام کاروانسرای شاه‌عباسی دامغان مرمت شد

www.BanaNews.irمدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان با بیان این‌که مرمت پشت بام کاروانسرای شاه‌عباسی دامغان تکمیل شده است، گفت: پشت بام این کاروانسرا با تلاش‌های انجام‌شده، سه‌ماه زودتر از موعد مقرر به بهره‌برداری رسید.

حمید یزدانی در جلسه‌ی هم‌اندیشی شهرداران شهرهای دامغان با مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان، با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در این اداره کل در هشت‌ماه گذشته، بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی به تمام مردم متعلق است، و مردم و شهرداری‌ها باید در اجرای پروژه‌های این اداره کل مشارکت داشته باشند.

هم‌چنین سرپرست اداره‌ی میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دامغان با بیان این‌که بیش‌تر فعالیت‌های اجرایی در میراث فرهنگی به همکاری شهرداری‌ها نیاز دارد، تعامل بیش‌تر شهرداری‌ها با این اداره را خواست.

معصومه داودیان از جمله زمینه‌های مشارکت شهرداری‌ها را در بخش بافت فرسوده، نماسازی حرایم تاریخی، مشارکت در تغییر کاربری خانه‌های باارزش تاریخی و همکاری در اجرای برنامه‌های فرهنگی دانست.

فرماندار دامغان نیز در این جلسه گفت: با تلاش‌های انجام‌شده توسط مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان، این اداره کل متحول شده است.

مرتضی علی‌آبادی با اشاره به وجود آثار متعدد تاریخی شهرستان دامغان، درآمدزایی از این آثار و بناهای تاریخی را خواست.

در این جلسه مقرر شد تا یک‌ماه دیگر، چهارهزار متر زمین در شهر دامغان برای ایجاد بازارچه‌ی صنایع دستی در اختیار اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان قرار گیرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها