بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نمایش اطلاعات مفید گردشگری، زیر پای گردشگران «ریو دو ژانیرو»

کد خبر: 39638 Print This Post
۰۹ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۹:۲۷
نمایش اطلاعات مفید گردشگری، زیر پای گردشگران «ریو دو ژانیرو»

http://www.bananews.ir/شهر ریو دو ژانیرو برزیل شاهد نصب بارکدهای سیاه و سفید QR‌ در کف خیابان های این شهر است که اطلاعات مفیدی را در اختیار گردشگران داخلی و خارجی قرار می دهد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بارکد دو بعدی یا کد کیو آر (QR) یک رمز میله ای ماتریسی است که اطلاعاتی را در خود جای داده و توسط پوینده های QR‌ در تلفن همراه هوشمند یا تبلت قابل رمزگشایی است.

پایتخت برزیل هر ساله میزبان بیش از دو میلیون گردشگر خارجی است و مسئولان شهر برای تسهیل دسترسی گردشگران به اطلاعات سایت های تاریخی، مراکز فرهنگی و تفریحی، اطلاعات را در قالب کدهای QR بر کف خیابان نصب کرده اند.

در تلفیق سنت و فناوری، از موزائیک های سیاه و سفیدی که در سنگفرش کف خیابان ها استفاده می شوند، برای ساخت بارکدهای دو بعدی استفاده شد و طی هفته گذشته نخستین سری از کدهای QR در مناطق ساحلی ریو دو ژانیرو نصب شدند.

این بارکدهای دو بعدی با تلفن همراه هوشمند یا تبلت قابل رمزگشایی هستند که کاربر را به سایت مربوط ارجاع داده و اطلاعات دقیقی را به سه زبان پرتغالی، اسپانیایی و انگلیسی به همراه نقشه ای از منطقه ارائه می دهند.

در این حالت گردشگران خارجی بدون نیاز به مترجم یا راهنما، تنها با قدم زدن در خیابان و بررسی کدهای QR به اطلاعات مفیدی از هر منطقه دست پیدا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها