بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سه قطعه سنگ تاریخی در مرودشت فارس کشف شد

کد خبر: 3940 Print This Post
۰۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۱۷
سه قطعه سنگ تاریخی در مرودشت فارس کشف شد

www.BanaNews.irرییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرودشت فارس گفت: سه قطعه سنگ تاریخی از منزل فردی در یکی از روستاهای مرودشت کشف شد.

فرهاد کشتکار گفت:براساس کارشناسی فنی این اداره، اصالت این سنگ ها مربوط به دوره هخامنشی می باشد .

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، کشتکار افزود:این آثار شامل یک قطعه سنگ به ابعاد بیست وهشت در سی و یک سانتی متر و ضخامت نوزده سانتی متر است که برروی آن نقشی از کاج جود دارد و همچنین خطوط میخی توسط فردی بتازگی برروی آن حکاکی شده است.

وی گفت: قطعه سنگ دیگر به ابعاد بیست در بیست و سه سانتی متر است که نقش گل دوازده پر مربوط به گل سرستون فوقانی ستون در آن وجود دارد.

کشتکار گفت: قطعه سنگ دیگری که کشف شده به ابعاد هشت و نیم در سیزده سانتی متر و ضخامت هفت سانتی متر است که نقشی ازگل دوازده پر بر روی آن دیده می شود.

او ادامه داد: این سنگ ها را ماموران اطلاعات فرماندهی انتظامی کشف کردند.

شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی می باشد و از مهمترین این آثارمی توان مجموعه جهانی تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب و شهر استخر را برشمرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها