بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۰ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 19 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مسجدجامع ورزنه در استان اصفهان مرمت می‌شود

کد خبر: 3819 Print This Post
۰۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۱۷
مسجدجامع ورزنه در استان اصفهان مرمت می‌شود

مدیر اداره‌ی میراث فرهنگی محور شرق استان اصفهان از آغاز مرمت مسجدجامع ورزنه از هفته‌ی آینده خبر داد.www.BanaNews.ir

حمید محمدنژاد بیان کرد: به‌دنبال استعلام اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان از برخی کارشناسان مرمت در این استان برای مرمت کاشی‌کاری سردر و گنبد مسجدجامع ورزنه، قراردادی با پیمانکار بسته شد. اکنون پیمانکار مورد نظر موظف است با تجهیز کارگاه، مرمت تزیینات کاشی‌کاری سردر و گنبد مسجدجامع ورزنه را انجام دهد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، محمدنژاد با اشاره به نشست بخش‌هایی از مسجدجامع ورزنه در سال‌های گذشته، اظهار کرد: جداره‌ها و ایوان اصلی این مسجد در سال‌های گذشته نشست‌هایی داشته است. البته اکنون تثبیت شده و گسترش نداشته است. در مجموع، فرسودگی مصالح نتوانسته است جلوی رانش تاق‌ها را بگیرد. به همین دلیل، با پایان مرمت کاشی‌کاری سردر و گنبد مسجد تا پایان امسال، سال آینده بحث استحکام‌بخشی بنا و مرمت جداره‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

محمدنژاد با اشاره به سیاست‌ سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای سپردن مرمت‌ها به بخش خصوصی، گفت: سپردن این‌گونه پروژه‌ها به این بخش از دو طریق انجام می‌شود؛ پیمانکار پروژه‌هایی که به مرمت‌های تخصصی نیاز داشته باشند، از طریق استعلام از میان کسانی که شرایط را دارند، انتخاب می‌شود. در غیر این صورت، پروژه‌های مرمتی به مناقصه گذاشته می‌شود.

او توضیح داد: اکنون مناقصه‌ی شش پروژه‌ی آب‌انبار «کوهپایه»، بادگیر «اسفنداران»، کاروانسرای «ورزنه»، بافت تاریخی روستای «قهی»، مسجد «شیرعلی کفرود» و مسجد و گلدسته‌ی «رامشه» در محور شرق استان اصفهان در دست انجام است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها