بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

معرفی عجیب‌ترین مناطق باستانی مخفی جهان

کد خبر: 2816 Print This Post
۱۹ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۵۱
معرفی عجیب‌ترین مناطق باستانی مخفی جهان

وب سایت تاریخ گردشگری Historvius.com، فهرستی از عجیب‌ترین مناطق گردشگری و باستانی مخفی جهان را منتشر کرد.www.bananews.ir

مناطق باستانی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان به شمار می‌روند که در هنگام مسافرت، کمتر از دیگر جاذبه‌ها نادیده گرفته می‌شوند، اما در میان این مناطق، اماکنی مخفی وجود دارند که کنجکاوی گردشگران را برمی‌انگیزند.

این مناطق مخفی که تا حدودی ناشناخته باقی مانده‌اند، در شماره جدید سایت Historvius.com، به منظور بالابردن سطح آگاهی گردشگران معرفی شده اند.

قصر بشیر اردن که در وسط بیابان‌ کم گردشگر این کشور قرار دارد از جمله این مناطق باستانی مخفی به شمار می‌رود. این قصر که به عنوان مقر و پایگاهی برای سربازان رومی بنا شده بود در قرن چهارم میلادی ساخته شده است.

بر اساس فهرست این سایت،‌ دیوار بزرگ چین نیز یکی دیگر از مناطق باستانی مخفی ذکر شده است. ناشناخته ماندن برخی از بخش‌های دیوار همچون دیوار منطقه موتیانیو که در ۹۰ کیلومتری پکن قرار داشته و توسط وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترسی است،‌ آن را در این فهرست گنجانده است.

قبرستان کرمامیکوس، که منطقه‌ای تدفینی برای اشراف زادگان آتنی بوده، جاذبه مخفی دیگری است که در این فهرست به آن اشاره شده است. این قبرستان از گورهایی تشکیل شده که متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد تا قرن ششم میلادی هستند.

معبد یحا در شمال اتیوپی یکی دیگر از مناطق باستانی مطروحه در این فهرست عنوان شده است. این معبد در سال ۷۰۰ میلادی ساخته و بعدها به عنوان کلیسا از آن استفاده شده است.

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها