بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

گردشگری یک و نیم میلیون شغل در عربستان ایجاد می‌کند

کد خبر: 2729 Print This Post
۱۸ دی ۱۳۸۹ | ۱۱:۵۷
گردشگری یک و نیم میلیون شغل در عربستان ایجاد می‌کند

www.banaNews.irشورای گردشگری و عتیقه جات عربستان سعودی پیش بینی کرد صنعت گردشگری تا سال ۲۰۲۰، یک و نیم میلیون فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم در این کشور به وجود خواهد آورد.

‌‌ بر اساس آمارهای شورای گردشگری وعتیقه جات عربستان، تا سال ۲۰۱۴، در مناطق مختلف این کشور ۲۱ هتل چند ملیتی فعال می‌شود که برابر با شاغل شدن ۱۵ هزار نیروی کار خواهد بود.

این شورا در صدد است با برداشتن موانعی همچون نبود افراد کارشناس و تعلیم دیده و مقبولیت اینگونه از مشاغل در جامعه عربستان برای جوانان این کشور در حوزه توسعه منابع انسانی صنعت گردشگری، شغل ایجاد کند.

به گفته مقامات گردشگری عربستان، آرزوی این کشور در بومی کردن صنعت گردشگری به آرامی در حال تحقق بوده و به زودی تمام بخش‌های گردشگری عربستان به دست جوانان بومی خواهد افتاد.

در حال حاضر ۲۶ موسسه آموزش گردشگری در عربستان مشغول به فعالیت هستند که نیمی از بودجه این موسسات را صندوق توسعه منابع انسانی عربستان تامین می‌کند. مدت زمان آموزش دراین موسسات شش ماه بوده و کارآموزان علاوه بر تحصیل رشته‌های مختلف این صنعت، زبان انگلیسی را نیز به عنوان نیاز پایه خواهند آموخت.

 

فارس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها