بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۷ آذر، ۱۳۹۶ | Monday, 18 December , 2017
بنر تبلیغاتی کاوش

۲۴منطقه نمونه گردشگری در استان های تهران و البرز تاسیس می‌شود

کد خبر: 2688 Print This Post
۱۸ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۲۸
۲۴منطقه نمونه گردشگری در استان های تهران و البرز تاسیس می‌شود

www.BanaNews.irرییس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: بدنبال تصویب ۴۳ منطقه نمونه گردشگری مصوب سال ۱۳۸۸ هیات دولت، موافقتنامه تاسیس ۲۴ منطقه نمونه گردشگری در استان های تهران و البرز صادر شده است.

به گزارش گروه فرهنگی ایران، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز جمعه به نقل از ‘محمدابراهیم لاریجانی’ اعلام کرد: از مجموع ۴۶ منطقه نمونه گردشگری مصوب هیات دولت در استان تهران ۴۳ مورد مربوط به مصوبات سفر دوم رییس جمهور در سال گذشته است که با جداشدن کرج و شهرستان های اطراف آن از تهران، بخشی از این مناطق درحوزه جغرافیایی این استان ها خواهد بود.

به گفته وی، از مجموع ۴۶ منطقه نمونه گردشگری مصوب، تاکنون ۳۲ سرمایه گذار به دفتر مناطق نمونه گردشگری معرفی و ۲۴ موافقتنامه تاسیس منطقه نمونه گردشگری صادر شده است.

لاریجانی افزود: انعقاد تفاهم نامه، معرفی به دفتر مناطق نمونه گردشگری، امضای قرارداد، صدور موافقتنامه، معرفی برای اجرا و تامین اراضی مورد نیاز از محل اراضی دولتی به دستگاه های مربوطه ازجمله اقداماتی است که درمورد این مناطق صورت گرفته است.

وی در برگیری جغرافیایی مناطق نمونه مصوب را گستره ای از فیروزکوه تا ساوجبلاغ در مسیر شرق به غرب و از شمیرانات تا پاکدشت در مسیر شمال به جنوب عنوان کرد و افزود: آویشن، کیلان، چشمه اعلا و غار رود افشان در شهرستان دماوند، نام آور و سلمان در منطقه فیروزکوه و کنارک در رودهن ازجمله مناطق نمونه گردشگری در شرق استان تهران هستند که موافقتنامه تاسیس آنها صادر شده است.

لاریجانی افزود: همچنین دربندسر، لواسان، اوشان فشم، دارآباد و فرحزاد مناطق نمونه گردشگری در محدوده شمیرانات و شمال غرب تهران هستند که تا مرحله موافقتنامه تاسیس پیش رفته اند.

وی از ساوجبلاغ بعنوان یکی از مستعدترین محدوده های جغرافیایی برای تاسیس مناطق نمونه گردشگری یاد کرد و گفت: موافقتنامه تاسیس ۶ منطقه نمونه گردشگری با عناوین ایران توسعه، چهارباغ، برغان سنج، آسمان سو طالقان، کوهسار و یاس زیدشت در ساوجبلاغ و شمال استان البرز صادر شده است و مناطق نمونه گردشگری دشت شهرستانک و باغستان در شهرستان کرج و فرودگاه آزادی در شهرستان نظرآباد نیز موافقتنامه تاسیس گرفته اند.

لاریجانی همچنین پارک ملی کویر در محدوده شهرستان ری و سد ماملو پاکدشت را از جمله مناطق نمونه گردشگری جنوب استان تهران عنوان کرد که برای آنها موافقتنامه تاسیس صادر شده است.

وی افزود: در حوزه جنوب استان تهران نیز مطالعات طرح جامع گردشگری شهر ری به عنوان شهر نمونه گردشگری انجام شده است.

لاریجانی با اشاره به انجام مطالعات امکان سنجی ۱۹ منطقه نمونه گردشگری، اظهار داشت: ۲۰ منطقه نمونه گردشگری مصوب دیگر نیز در استان های تهران و البرز در حال طی اقدامات لازم تا مرحله صدور هستند و با این روند در سال های آتی شاهد رشد چشمگیر مناطق نمونه گردشگری در استان های تهران و البرز و تبدیل این دو استان به دو قطب گردشگری خواهیم بود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها