بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بررسی طرح ساماندهی حریم کاخ گلستان

کد خبر: 24154 Print This Post
۱۵ بهمن ۱۳۹۰ | ۰۷:۴۰
بررسی طرح ساماندهی حریم کاخ گلستان

www.BanaNews.irساماندهی، بهسازی و زیباسازی جداره‌های خیابانهای اطراف کاخ گلستان، ممنوعیت ورود موتورسیکلت به برخی خیابانهای اطراف تا ۱۸ بهمن ماه، ایجاد مبلمان شهری و تعیین تکلیف برای پاساژ خلیج فارس و انتقال پرچم ایران که در حریم کاخ قرار دارند بررسی شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) آخرین وضعیت ساماندهی حریم مجموعه کاخ گلستان برای آماده سازی پرونده ثبت جهانی این کاخ امروز ( جمعه) با حضور مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران ، کارشناسان میراث فرهنگی و شهرداری در مجموعه کاخ موزه گلستان بررسی شد و در صورت جلسه ای در ۶ بند به تصویب اعضا رسید.

ساماندهی، بهسازی و زیباسازی جداره های خیابان ۱۵ خرداد، ناصر خسرو، صور اسرافیل و و حدت اسلامی حد اکثر تا پایان خردادماه سال آینده توسط شهرداری منطقه ۱۲، ساماندهی، مرمت و جداسازی خیابان ۱۵ خرداد از چهارراه گلوبندک تا ۱۵ خرداد و محله سیروس به صورت یکپارچه از سوی شهرداری و تحویل به معاونت میراث فرهنگی کشور، اجرای مبلمان خیابان ۱۵ خرداد و ساماندهی ورودی های بازار طلا حداکثر تا اردیبهشت ماه سال آینده از جمله مصوباتی است که دراین جلسه به امضا حاضران رسید.

همچنین جابه جایی پرچم بزرگ که اکنون در حریم کاخ گلستان واقع شده و نصب آن در محل مناسب با همکاری شهرداری منطقه ۱۲ تهران، همکاری و مشارکت شهرداری منطقه ۱۲ تهران در نورپردازی و مبلمان کاخ موزه گلستان و برگزاری نشستی مشترک با حضور رئیس دیوان عدالت اداری به منظور حل مسائل حقوقی و قضایی از دیگر مصوبات مهم این جلسه بود.

راه اندازی سینما مظفری کاخ گلستان تا پایان امسال، تبدیل خانه تاریخی امام جمعه به پایگاه تاریخی شهر تهران و تعیین تکلیف پاساژ خلیج فارس و کلانتری واقع در میدان ارگ در حریم این بنای تاریخی قرار گرفته اند از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها