بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صدور ۳۰۰ فقره مجوز تخریب و نوسازی در بافت تاریخی تهران

کد خبر: 2179 Print This Post
۱۲ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۲۵
صدور ۳۰۰ فقره مجوز تخریب و نوسازی در بافت تاریخی تهران

www.BanaNews.irتاکنون ۳۰۰ فقره مجوز تخریب و نوسازی در بافت تاریخی تهران بر اساس ضوابط بافت تاریخی و حفظ منافع سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری صادر شده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ابراهیم لاریجانی؛ مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع د‌ستی و گردشگری استان تهران گفت: چندی پیش کمیته بررسی صدور مجوزهای تخریب و نوسازی با هدف رسیدگی به حجم بالای مراجعه به میراث‌فرهنگی تهران برای دریافت مجوز تخریب و نوسازی در بافت تاریخی تشکیل شد.

لاریجانی در ادامه گفت: از این پس تقاضاهای تخریب و نوسازی در این کمیته مورد بررسی قرار گرفته و پس از تائید کارشناسان مربوط مجوز تخریب و نوسازی صادر می‌شود.

وی با اشاره به صدور ۳۰۰ مجوز تخریب و نوسازی از سوی این کمیته با در نظر گرفتن ضوابط بافت تاریخی گفت: صدور مجوز از طریق این کمیته علاوه بر صیانت از بافت تاریخی تهران به حفظ منافع میراث‌فرهنگی کمک می‌کند.

لاریجانی همچنین با اشاره به اعتبارات حوزه میراث‌فرهنگی استان در سال ۸۹ یادآور شد: تمامی اعتبارات سال ۸۹ حوزه میراث‌فرهنگی تهران در زمینه مطالعات، باستان‌شناسی، حفاظت و مرمت ابنیه تاریخی تبدیل به قرار داد شده و کارگاه‌های مرمتی و عمرانی در این زمینه فعال است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها