بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

درخواست تشکیل هیئت امناء برای حفاظت از بنای تاریخی سه گوش

کد خبر: 20231 Print This Post
۲۲ آبان ۱۳۹۰ | ۰۸:۳۸
درخواست تشکیل هیئت امناء برای حفاظت از بنای تاریخی سه گوش

http://www.bananews.ir/عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهوار درخواست کرد هیئت امنائی متشکل از رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز و میراث فرهنگی استان و مسئولان شهری برای حفاظت از بنای تاریخی سه گوش اهواز تشکیل شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عباس امام در همایش حفاظت از میراث فرهنگی، بایدها و نباید که روز شنبه در شهر اهواز برگزار شد، گفت: ساختمان تاریخی سه گوش کنار پلی نادری در اهواز در سال ۱۳۰۷ تأسیس شده است که آن زمان به عنوان بانک ملی کاربری داشته است اما تاکنون تغییرات زیادی در کاربری آن ایجاد شده است.

وی افزود: این ساختمان سه گوش خواستگاه دو دانشگاه شهید چمران و علوم پزشکی اهواز بوده است که سال ۱۳۳۶ توسط وزارت فرهنگ و آموزش وقت به قیمت دو میلیون تومان خریداری شد و بعد از آن برای نخستین بار دانشکده علوم پزشکی برای اولین بار در اهواز راه اندازی شد.

وی بیان کرد: اگر یک هیئت امناء برای حفظ این بنای تاریخی تشکیل شود می توان به پایداری این ساختمان امیدوار بود چون فقط یک فرد به عنوان رئیس دانشگاه یا رئیس میراث فرهنگی در عمل این توانایی را ندارد که بتواند مشکلات این ساختمان را حل کند. پیشنهاد ما این است هیئت امنائی متشکل از رئیس دانشگاه به عنوان مالک آن و استاندار خوزستان یا نماینده ای از وی به عنوان نماینده دولت تشکیل می‌شود.

وی بیان کرد: خاطراتی از اساتیدی که در این دانشکده درس می داده اند، جمع آوری و در قالب یک کتاب در ۱۳ فصل تدوین شده است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها