بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تبله کردن دیوار و سقف خانه پروین اعتصامی بر اثر رطوبت شدید

کد خبر: 19113 Print This Post
۲۵ مهر ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۰
تبله کردن دیوار و سقف خانه پروین اعتصامی بر اثر رطوبت شدید

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مرمت گفت: خانه پروین اعتصامی که مدتی پیش به دلیل شکایت یکی از صاحبانش از فهرست آثار ملی خارج شده است به دلیل رطوبت شدید تبله کرده و باعث ریزش قسمتهایی از سقف این خانه شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) امین عبداللهی، کارشناس مرمت به خبرنگار مهر گفت: زمانی که به استحکام یک خانه تاریخی رسیدگی نشود، به مرور زمان رو به فرسودگی می رود از این رو خانه پروین اعتصامی نیز در معرض خطر ریزش کامل سقف و دیوارهاست.

وی هزینه مرمت این خانه تاریخی را حدود ۷۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: اگر سازمان میراث فرهنگی خانه ای را در فهرست آثار ملی ثبت می کند بایستی نسبت به مرمت آن نیز اقدام کند اما با وجود اینکه این خانه از فهرست خارج شد مالک خانه وسط یعنی بخش عمارت می خواهد به هر نحوی شده یادگار پروین را نگه دارد.

عبداللهی تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی مدعی است از حکم خروج این خانه از فهرست میراث ملی توسط دیوان عدالت اداری دلگیر است، پس اگر واقعا چنین است باید حداقل با صاحب این خانه همکاری کرده و برای رطوبت زدایی آن تلاش کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها