بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تبدیل کاروانسرای شاه عباسی شهر ری به انباری

کد خبر: 15680 Print This Post
۱۶ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۶:۰۶
تبدیل کاروانسرای شاه عباسی شهر ری به انباری

www.BanaNews.irشهر ری به عنوان مهمترین قطب گردشگری استان تهران حتی یک هتل هم ندارد. این در حالی است که کاروانسرای شاه عباسی در خیابان حرم شاه عبدالعظیم(ع) به انباری برای تولیدی های واقع در این خیابان تبدیل شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهرری با قدمت هشت هزارساله و بیش از ‪ ۱۶۳‬اثر و بنای تاریخی و وجود دو حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و امام خمینی(ره) پذیرای جمع کثیری از گردشگران از سراسر دنیاست اما متاسفانه با کمبودهای زیادی در زمینه اسکان و خدمات رفاهی مواجه است.

همچنین به دلیل عدم وجود مراکز اقامتی مناسب از تهران تا قم آمار مشخصی از گردشگران ری در دست نیست درحالی که پرواضح است میلیونها گردشگر مذهبی شهرستان ری با وجود ۵ مسافرخانه و ۱۵۰ اتاق مجبورند محل اقامت خود را شهر تهران انتخاب کنند و یا در اطراف حرم شاه عبدالعظیم و یا امام خمینی(ره) چادر برپا کنند.

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، نداشتن مرکز اقامتی مناسب و کافی در قطب گردشگری استان تهران درحالی است که در نزدیکی حرم شاه عبدالعظیم حسنی یکی از ۹۹۹ کاروانسرای شاه عباسی قرار دارد اما تنها استفاده ای که از آن می شود، کاربری انباری برای نگهداری وسایل اضافه کارگاههای تولیدی اطراف خیابان است درحالی که می توان از این کاروانسرا به عنوان محل اقامت گردشگران استفاده کرد.

این کاروانسرای ثبت شده در فهرست آثار ملی، دارای ساختاری متشکل از گچ و آجر بصورت چهار ایوانه ساخته شده و از نظر قدمت متعلق به عصر صفویه ( حدود ۵۰۰ سال پیش ) است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها