بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رییس سازمان میراث فرهنگی به ترکیب اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری اضافه می شود

کد خبر: 11425 Print This Post
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۵۱
رییس سازمان میراث فرهنگی به ترکیب اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری اضافه می شود

www.BanaNews.irرییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ارایه لایحه ای از سوی رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی به ترکیب اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری موضوع ماده (۳) قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ـ مصوب ۱۳۵۱ ـ اضافه می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت روز دوشنبه اعلام کرد: لایحه اصلاح ماده (۳) قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری با هدف حفاظت از بناها و بافت های تاریخی و انطباق سیمای شهری، فضاها و بناهای شهری با ارزش های نهفته در معماری شهرسازی تاریخی ایرانی ـ اسلامی و ضرورت حفاظت از بناها و بافت های تاریخی ارزشمند، از سوی رییس جمهور تقدیم مجلس شد.

لایحه ‘اصلاح ماده (۳) قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری’ که در جلسه هیات وزیران به تصویب رسیده، از سوی رییس جمهور برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شد.

در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: باتوجه به اینکه شورای عالی شهرسازی و معماری دارای اختیارات قانونی در زمینه تصویب طرح های جامع شهری و تفصیلی و تهیه و تدوین معیارها و ضوابط و آیین نامه‌های شهرسازی است و با عنایت به لزوم انطباق سیمای شهری، فضاها و بناهای شهری با ارزشهای نهفته در معماری و شهرسازی تاریخی ایرانی ـ اسلامی و ضرورت حفاظت از بناها و بافت های تاریخی ارزشمند واقع در عرصه‌های شهری و مسوولیت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پاسداری از میراث فرهنگی کشور و بناها و بافت های تاریخی شهری، لذا عضویت سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ضروری است.

در ماده واحده این لایحه نیز آمده است: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ترکیب اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری موضوع ماده (۳) قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ـ مصوب ۱۳۵۱ ـ اضافه می شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها