بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انتقاد از ادامه فروش پارکینگ توسط شهرداری

کد خبر: 9978 Print This Post
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۴۵
انتقاد از ادامه فروش پارکینگ توسط شهرداری

www.BanaNews.irعضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: رقم دقیق منابع شهرداری از محل فروش “پارکینگ” مشخص نیست و با توجه به غیرقانونی بودن این اقدام، منابع آن جزو درآمدهای غیرمکشوف برای شورای شهر محسوب می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پروین احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگارایسنا، با تاکید به این‌که علی‌رغم مصوبه شورای شهر تهران هنوز موضوع فروش پارکینگ در شهرداری تهران ادامه دارد، افزود:‌ رقم دقیق این منابع مشخص نیست و با توجه به غیرقانونی بودن این اقدام، منابع آن جزو درآمدهای غیرمکشوف برای شورای شهر محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌ که شهرداری تهران از یک سو به دنبال ایجاد فضایی برای تردد خودروهای شهروندان است و از سوی دیگر با فروش پارکینگ‌ها سبب تنگ شدن معابر و افزایش پارک‌های خیابانی می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از شهروندان نسبت به خرید مجوز پارکینگ خود آگاهی دارند و می‌دانند که شهرداری‌های مناطق این اقدام را انجام می‌دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان این‌ که در عمده موارد، موضوع فروش پارکینگ به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارائه و برای آن جریمه و یا تغییر کاربری اخذ می‌شود، عنوان کرد: در بسیاری از ساختمان‌ها تنها در مرحله بهره‌برداری به دنبال تامین پارکینگ می‌روند و در این بین بخش قابل توجهی از فضای پارکینگ این ساختمان‌ها تجاری و یا اداری می‌شود و ساکنان این ساختمان‌ها مجبور به استفاده از فضای حاشیه‌ای خیابان‌ها هستند.

احمدی‌نژاد اظهار کرد:‌ در موارد متعددی شاهد ارائه مستندات و آدرس مشخص از این تخلفات بوده‌ایم، اما نه تنها پیگیری نشده، بلکه شاهد بسته شدن چشمان مسوولان شهرداری هم بوده‌ایم.

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، شهرداری‌های مناطق اجازه فروش پارکینگ و اخذ جریمه را ندارند و در صورت فراهم نبودن شرایط تامین پارکینگ در ساختمان، باید حداکثر در فاصله ۲۵۰ متری تا ساختمان، این پارکینگ تامین شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها